Читај ми!

"Nečista krv: Greh predaka" u Vranju premijerno uz burni aplauz publike

Posle prikazivanja na domaćim letnjim festivalima i pred beogradskom publikom, sinoć je održana premijera filma "Nečista krv: Greh predaka“ u Vranju, rodnom gradu pisca Borisava Stankovića.

Burnim aplauzom i ovacijama vranjska publika pozdravila je glumce i reditelja filma Nečista krv: Greh predaka, nakon što ga je pažljivo odgledali. Niko nije ostao ravnodušan, jer sve u filmu verodostojno oživljava duh i raskoš burnog Borinog Vranja.

"Takav je utisak ostavio na mene, govori o našoj prošlosti i naravno o ženama i njihovim sudbinama. Mislim da je verodostojno prezentovao Boru Stankovića i njegova dela", neki su od komentara publike u sali posle premijere filma.

Film prati priču o uglednom srpskom trgovcu Hadži Trifunu koji nastoji da održi mir sa turskim vlastima, ali i ugled porodice. Reditelj Milutin Petrović, je klasično režirao film o korenima propasti Sofkine porodice po scenariju Vojislava Nanovića, a koji je adaptirala Milena Marković.

"Imam stvarno tremu je l sad smo došli u Vranje, mislim da li će ljudi biti dobronamerni ili neće. Ja znam da je film dobar, ali jedino što ovom filmu možeš da ga nekako ne shvatiš potpuno dobronamerno je ako je neko neraspoložen u Vranju", istakao je reditelj Milutin Petrović.

"Film je svugde lepo primljen, film nije lak on je ozbiljna, duboka priča o položaju žena u patrijarhalnom društvu i to svakoj ženi koja ga pogleda, može biti sreća što postoji ovakav film", naglasila je glumica Katarina Radivojević.

"Nas je dirnulo na koji način su svi reagovali, ali nam je posebno drago i posebnu radost pričinjavao dolazak u Vranje, baš zbog Bore Stankovića i zbog Nečiste krvi", rekao je glumac Marko Grabež.

Bora Stanković je pisao o Vranju, Vranjancima i događajima koji su se dešavali pre nego što je bio rođen, a na osnovu priča koje je slušao od bake Zlate.

недеља, 30. март 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом