Građani protiv seče stabala u Aleksincu

U Aleksincu je počela rekonstrukcija pešačke zone što, između ostalog, podrazumeva i uklanjanje drvoreda. Aleksinčani, međutim, nisu saglasni sa takvom odlukom.

Od četrdeset pet stabala lipe, koliko, prema planu, treba da bude uklonjeno, za sada je posečeno samo šest. Mnogi Aleksinčani smatraju da već razgranate krošnje ne treba dirati, a nekoliko upornijih građana sprećilo je da se posao nastavi.

 

Da bi se izbegao incident, u pomoć je pozvana policija koja je legitimisala prisutne, a osnovno javno tužilastvo je utvrdilo da nema elemenata krivičnog dela. Iz opštinske uprave poručuju da nema razloga ni za nezadovoljstvo jer se sve radi po propisima.

"Elaborat urađen od strane Šumarskog instituta Beograd kojim se predlaže seča 45 stabala i izmeštanje tri stabla na novu lokaciju. Posle toga će u pešačku zonu biti vraćen drvored, radi se o petogodišnjoj sadnici javora", kaže Dalibor Marković, načelnik odeljenje za privredu Opštine Aleksinac.

Seča će, dodaju, biti nastavljena čim vremenski uslovi dozvole, po potrebi uz policijski nadzor. Zatim sledi kompletna zamena fekalne i atmosferske kanalizacije, popločavanje ulice, postavljanje mobilijara, uređenje zelenih površina.

Projekat je vredan oko 150 miliona dinara, a sa po 50 odsto učestvuju Ministarstvo privrede i Opština Aleksinac.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. април 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом