Читај ми!

A od firme – auto i stan

Živimo u vremenu u kome mnogi poslodavci svoje zaposlene doživljavaju samo kao izvršioce, a neki ih tretiraju kao najamnike i moderno roblje.

Srećom, u Srbiji ima i poslodavaca koji znaju da cene kvalitetne radnike i da ih adekvatno nagrade.

Jedan od takvih je Milisav Novičić, osnivač i vlasnik firme „Unipromet״ iz Čačka, koja zapošljava 660 ljudi.

Povodom 35 godina postojanja te firme, Novičić je svojim radnicima sa najdužim stažom u „Uniprometu״ poklonio osam novih automobila.

Ova čačanska firma, koja se bavi proizvodnjom zaštitnih ograda i panela protiv buke za auto-put, i dalje ljude stavlja na prvo mesto, jer su oni ti koji donose nove ideje, nove poslove i menjaju tokove biznisa.

Novičića u Čačku pamte kao prvog preduzetnika koji je svojim zaposlenima ponudio da sami upišu iznos svoje plate. Uz to, firma „Unipromet״ je mnogim svojim radnicima davala beskamatne kredite za kuću i stan, a nekima i bespovratne.

Novičić nije jedini poslodavac koji ume da ceni svoje radnike i da ih adekvatno nagradi.

Inženjer Mitar Gajić iz Bijeljine, vlasnik firme „Tehnika inženjering", svoju radnicu Desu Modraković ispratio je u penziju poklonivši joj novi stan, a na isti način nagradio je i jednog svog dugogodišnjeg radnika.

Možda su ovakvi poslodavci retki, ali je svakako ohrabrujuće da odnos zaposleni-poslodavac može da da i ovakav rezultat.

Urednik: Branko Stanković

Snimatelj: Aleksandar Agbaba

Montaža: Marija Baronijan Šašić

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом