Fudbaleri Paname pobedili Amerikance, Urugvajci deklasirali Boliviju

Fudbaleri Paname pobedili su domaćina Kupa Amerike Sjedinjene Američke Države rezultatom 2:1 u drugom kolu grupe C, dok je Urugvaj ubedljivo nadigrao Boliviju - 5:0.

Фудбалери Панаме победили Американце, Уругвајци декласирали Боливију Фудбалери Панаме победили Американце, Уругвајци декласирали Боливију

Sjedinjene Američke Države, domaćin Kupa Amerike, nalaze se pred eliminacijom sa turnira posle poraza od Paname, pošto će u poslednjem kolu morati ubedljivo da savladaju ubedljivo Urugvaj ili da uzmu tri boda, ali da Panama ne pobedi Boliviju.

Timoti Vea je isključen već u 18. minutu, ali su Amerikanci i sa igračem manje poveli u 22. minutu, drugim golom na turniru Folarina Baloguna.

Sezar Rodolfo Blekman je izjednačio u 26. minutu, a pobedu je Panami golom u 86. minutu doneo rezervista Hoze Fajardo Nelson.

Panama je takođe meč okončala sa desetoricom na terenu jer je u 88. minutu isključen Adalberto Karaskilja.

Urugvaj je nastavio sa odličnim igrama od dolaska Nelsona Bijelse na klupu. Mrežu Bolivije do vrha su napunili Fakundo Peljistri (8. minut), Darvin Nunjez (21), Maksimilijano Arauho (77), Federiko Valverde (81) i Rodrigo Bentankur (89).

Na tabeli grupe C Urugvaj ima šest bodova, Panama i SAD po tri, dok je Bolivija bez bodova.

U poslednjem kolu igraju SAD - Urugvaj i Bolivija - Panama. U četvrtfinale idu dve prvoplasirane selekcije.