Evrobasket uživo: Srbija bolja od Litvanije

Srbija - Litvanija 63:56 (kraj) Dudini momci protiv favorizovanih Litvanaca pokazali da imaju kvalitet za velike domete. Odlična odbrana i eksplozivan napad doneli prve bodove u Sloveniji. Krstić i Bjelica najbolji, pohvale zaslužuju svi igrači.

22.40 - Ulazi se u neku vrstu penal završnice. Litvanci pogađaju samo jedno slobodno bacanje, sa druge strane Bjelica promašuje oba. Srbija je praktično već stigla do pobede, koš.razlika nije nebitna. Lavrinović pogađa oba bacanja, Srbija čuva loptu do kraja napada - utakmica je završena, Srbija je pobedila Litvaniju sa 63:56.

22.34 - Dva minuta do kraja meča, fantastična asistencija Nedovića, Krstić pogađa uz faul. Tajm-aut za Litvaniju. Krstić je ponovo precizan, ponovo je plus deset za Srbiju - 63:53.

22.31 - Kalnietis igra fantastičan meč, ponovo pogađa za dva poena. Sa druge strane, Krstić pogađa jedno slobodno bacanje. Nema trojke za Litvaniju, ali ni za Srbiju, dva i po minuta do kraja meča.

22.29 - Kleiza pogađa trojku, pa je prednost Srbije posle mnogo vremena ispod deset poena. Već u sledećem napadu Nemanja Bjelica mora da napusti igru zbog posekotine iznad oka. Kalnietis postiže novi pogodak, samo je pet razlike. Ipak, Anđušić postiže trojku, malo se lakše diše - 59:51

22.25 - Više od dva minuta nije bilo poena, a posle slobodnog bacanja Nedovića, Litvanci vezuju pet poena. Litvanska zona dobro funkcioniše, Srbija je stala u šutu za tri poena, ali srećom ni naš rival nije mnogo precizniji na drugoj strani - 56:46.

22.18 - I poslednja četvrtina počinje poenima Nenada Krstića, a onda Nedović podiže publiku na noge, postiže poene uz faul Litvanaca.

22.15 - Mini-seriju od četiri poena Litvanije prekida Nenad Krstić, koji postavlja konačan rezultat posle tri četvrtine - 51:41 za Srbiju

22.08 - Četiri vezana pogođena slobodna bacanja donose Srbiji ponovo prednost od deset poena. Kuzminskas pogađa samo jedno bacanje, sa druge strane "bomba" Nemanje Bjelice - 49:37.

22.04 - Kleiza pogađa samo jedno slobodno bacanje, sa druge strane Nedović je fantastičan. Kalnietis ponovo približava Litvaniju, ali samo do trojke Nedovića - 42:36.

21.59 - Krstić ponovo vraća Srbiju u život. Kapiten prvo postiže dva poena, a onda uspeva da iznudi faul u napadu Valačijunasa. Seriju promašaja na obe strane prekida Nemanja Nedović, Srbija ponovo ima plus četiri - 37:33.

21.56 - Počelo je drugo poluvreme, i to loše. Seibutis iz velike udaljenosti pogađatrojku u poslednjoj sekundi napada. Odmah zatim i Kalnietis pogađa za tri poena i rezultat je izjednačen - 33:33.

21.41 - Lavrinović iz ofanzinog skoka potiže pone, smanjuje prednost na samo šest poena. Završena je i druga četvrtina, Srbija protiv Litvanije vodi sa 33:27, Dudinim momcima dobro će doći veliki odmor.

21.37 - Kalnietis postiže nove poene za Litvaniju, Duda Ivković smatra da je vreme za minut odmora. Ipak, posle tajm-auta, Kalnietis postiže nove poene.

21.33 - Litvanci se svim silama trude da se vrate u život. Ipak, kapiten Nenad Krstić im ne dozvoljava da ozbiljnije ugroze prednost našeg tima. Lavrinovič pogađa slobodno bacanje, rezultat je 31:21.

21.31 - Nešto slabiji period igre srpskog tima, Litvanci smanjuju prednost sa linije slobodnih bacanja, sada je 27:18.

21.28 - Bjelica je ponovo siguran sa linije slobodnih bacanja. Na drugoj strani, strpljiv napad Litvanije zakucavanjem završava Lavrinovič. Posle nekoliko nerealizovanih napada sa obe strane, Kalnietis postiže dvojku - 26:16.

21.24 - Dva relativno laka koša Raška Katića, sa druge strane zakucavanje Kleize, rezultat je 24:12 za Srbiju.

21.20 - Četiri sekunde pre kraja prve četvrtine, Nemanja Bjelica staje na liniju slobodnih bacanja i postiže nova dva poena. Završena je prva četvrtina, Srbija vodi protiv Litvanije 20:10.

21.15 - Mačijulis postiže novu trojku za Litvaniju, ipak, Stefan Marković u brzoj kontri održava prednost Srbije - 18:10.

21.13 - Valančijunas prekida post Litvanaca, ali Nemanja Bjelica postiže i drugu trojku za srpski tim, rezultat je 16:7.

21.11 - Novi poeni kapiteni Krstića, a onda i Nedovića u polukontri, za ubedljivu prednost "orlova" od 13:5, Kazlauskas primoran da zatraži prvi tajm-aut.

21.08 - Nekoliko napada neiskorišćena sa obe strane, Kalnietis u kontri postiže lake poene, sa druge strane neumoljiv je Nenad Krstić - 9:5.

21.06 - Posle poena kapitena Krstića, Seibutis na drugoj strani postiže trojku, 5:3 za Srbiju.

21.00 - Počeo meč u Jesenicama, prvu trojku na utakmici postigao Bogdan Bogdanović.

20.45 - Srbija za 15 minuta igra prvi meč na Evrobasketu u Sloveniji. Malo atmosfere iz hale u Jesenicama pred početak susreta. Direktan prenos možete pratiti na RTS1.