Čitaj mi!

Rat Francuske i Italije posle Evrosonga – od uvreda do morbidnih šala

Nakon što je Italija odnela pobedu na Evrosongu, a Francuzi ostali kratkih rukava, „rat“ Francuske i Italije na društvenim mrežama i u medijima nastavlja se uz sve niže udarce. 

„Bog je srećan kad umiru Italijani“, francuska mržnja na društvenim mrežama – ovo je naslov teksta u italijanskom listu Il Giornale koji opisuje kako su pojedini Francuzi na društvenim mrežama neumesno reagovali na vest o pogibiji četrnaestoro Italijana, među kojima i dvoje dece, prilikom pada žičare kod jezera Mađore.

42424157 Трагедија на северу Италије, 14 мртвих Tragedija na severu Italije, 14 mrtvih

Neopisivu tragediju, koja bi trebalo da gane ljude i u njima pobudi saosećanje, razvlačilo je na društvenim mrežama na stotine šakala, primećuje taj list, zgražavajući se nad bezosećajnošću svojih dojučerašnjih prijatelja, komšija, ali i večitih evrovizijskih rivala, prenoseći najmorbidnije i najneumesnije među komentarima: „Bog je srećan kad umiru Italijani“; „Bog je ubio 13 italijanskih kurvinih sinova, hvala Bože! Poljupci“; „Pala žičara – pravedna kazna sudbine posle kokaingejta grupe Maneskin na Evroviziji“.

Reč je o nastavku „rata“ koji bukti otkako je pobeda grupe Maneskin na takmičenju za Pesmu Evrovizije posvađala komšije.

Francuzi su odmah počeli sa uvredama, povodom insinuacija da se frontmen grupe Damijano David drogirao u „grin rumu“ za vreme saopštavanja rezultata glasanja, što je grupa demantovala i povodom čega su se oglašavali i zvaničnici Evrovizije.

Da je sve ostalo na nivou komentara na društvenim mrežama, verovatno i ne bi izazvalo toliku pažnju, ali budući da su u nedelju izašli uvredljivi članci i u francuskoj štampi, ni Italijani nisu ostali dužni, pa se bitka nastavila i u ozbiljnim i kredibilnim medijima.

42424091 "Rat" Francuske i Italije posle Evrosonga

Tako je Paris Match, odmah posle objave spornog snimka na kojem pevač grupe saginje glavu ka stolu, napisao: „Velika napetost na Evroviziji posle slike kokaina kod jednog od članova benda Maneskin. Organizatori razmatraju šta dalje činiti“.

Usledili su i drugi komentari u medijima: „Pobednik uzima sve! Je l’ i kokain?“, „U pitanju je droga, momentalna diskvalifikacija“.

Italijanski mediji komentarišu kako Francuzi grizu i kleveću u nameri da izazovu mržnju prema mladoj italijanskoj grupi, kako bi na „sportski“ način pokušali da proguraju naknadnu pobedu svog kandidata.

Broj komentara 6

Pošalji komentar
(utorak, 25.maj.2021 08:19)
anonymous

evrosong ogledalo evrope

svaka zemlja gleda da naskodi drugoj kako bi sto vise izvukla za sebe, pa to je tako a narocito se (ne) vole susedi.

(ponedeljak, 24.maj.2021 21:10)
anonymous

Svadja zbog evropesme, ja sam iznenadjen po 100 put od evropljana.

Vidim ja, da ce njih ponovo da mlate nemci i italijani. Oni ne uce na greskama. Nisu im dosta dva svetska rata, islamisti, oni hoce jos. Sramota kakav svet ostade nakon 1945. Slika i prilka, jednog zapada, ko zna kako bi se pokrvili, da nije evropesme.

(ponedeljak, 24.maj.2021 20:29)
Ivan Zgrozeni

Izgleda da smo uspeli

Da balkanizujemo Evropu. Poceli su da se ponasaju kao bivsa ugoslovenska braca pred razbijanje Jugoslavije.

(ponedeljak, 24.maj.2021 17:44)
mirjana

nisu bas neki primer

Mozda je ovo rok,ali dali je za Evrosong?Festival ima neku tradiciju i neku publiku koja mozda i nije bas najsavremenija,ali zna sta je rok i gde mu je mesto.Ali Evropa ima svoje ''miljenike'' ,koje svake godine favorizuje ,pa mi ostali izgleda ga nemamo sta da trazimo tamo u ''toj njihovoj Evropi''.Ne vole nas ,ni nasu muziku ,ni nas sport,pogledajmo samo kako se odnose prema jednom Djokovicu.Ali sve je to sou biznis.

(ponedeljak, 24.maj.2021 17:32)
anonymous

Zar ne shvatate u kakvom vremenu zivimo

Neprekidno se desavaju provokacije, i to je kao u trendu, sto vise ljudi, zemalja posvadjati... svakodnevno se desavaju uvrede, ponizenja, pretnje, ... I sta raditi s tim? Nista, jednostavno ignorisite i gurajte dalje svoj zivot, izbegavajuci takve ljude i situacije. Neki namerno zele ratove, sukobe, svadje, a retko kad je to pravo resenje.

(ponedeljak, 24.maj.2021 17:30)
anonymous

Zika

Bez komentara

Uputstvo

Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.

Zaključano: Otključajte povlačenjem strelice u desno ...
sreda, 19. mart 2025.
-1° C

Komentari

Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom
Predmeti od onixa
Unikatni ukrasi od oniksa