Читај ми!

Gladijatorke na ledu

Karling, inače poreklom iz zemlje javorovog lista, dogodine u Srbiji navršava dvadeset godina. Klub Daruma osnovan je 2008. godine, a pre nekoliko dana je postao šampion Srbije u konkurenciji dama, pobedom nad klubom Taurunum u finalu, rezultatom 10:2. Devojke iz ovog kluba bile su bez premca i i u miks dublu na prvenstvu Srbije, osvojile su prvo mesto na turniru u Bugarskoj, s uspehom su nastupale i u Rusiji i u Češkoj. Kako kažu, njihovu ekipu odlikuju timski duh, uigranost i entuzijazam. Pored naše gošće Jelene Radović, u timu su još i Radmila Panzalović, Svetlana Puretić i Slavica Rakić.

Svetsko prvenstvo u veslanju 2023. održava se početkom septembra u našem glavnom gradu, u susret ovoj značajnoj manifestaciji u goste nam dolazi Vladimir Antić, generalni sekretar Veslačkog saveza Srbije, sa kojim ćemo pričati o aktuelnim rezultatima u ovom sportu i pripremama za šampionat planete.

Muzičar koji piše knjige takođe će nas obradovati svojim dolaskom. Zove se Dragan Jurić , u ponedeljak će u galeriji `Lazar Vozarević` u Sremskoj Mitrovici održati književno veče i predstaviti svoje tri knjige: `Doživljaji starog muzičara`, `Crtice iz života` i `Kolumne`.

Obeležićemo i titulu prvaka stonoteniserki Novog Sada, kroz priču njihovog predsednika, to je Dan Fracile. Pratimo dešavanja na Mastersu u Rimu, aktuelne rezultate u fudbalskim šampionatima širom Srbije i Evrope,a po običaju- tu su i vesti iz sveta kulture, javnog i umetničkog života. Vitez kulinarstva Milijan Stojanić ima novi predlog jelovnika za ljubitelje dobrog zalogaja.

U realizaciji emisije učestvuju Saša Hajdin, Katarina Epštajn i Branislav Jerković.

Urednik i voditelj je Željko Stefanović.

Време спорта и разоноде Време спорта и разоноде

Autor:
Жељко Стефановић

13. марта 2024. године, емисија обележава 64 година постојања, што је сврстава у ред најтрајнијих радио програма у нашим и европским оквирима. Свих тих деценија била је и остала мамац за публику која прати спорт, али и актуелности из јавног и културног живота. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом