Читај ми!

Припрема се пристан за крузере уз Рамску тврђаву

За општину Велико Градиште, ово је година развоја наутичког туризма. Очекује се почетак изградње Марине на Сребрном језеру, а после више година нађено је решење за постављање пристана у подножју Рамске тврђаве.

Пратећи обалу Дунава, некадашње турско утврђење у Раму код Великог градишта, туристи из Европе посећивали су и много пре него што је реконструисано и отворено за обиласке. Зато не чуди њихово интересовање за постављање понтона за крузере који ће омогућити прилаз тврђави са реке.

"Рамску тврђаву годишње посети више од 60.000 посетилаца, међу њима има подједнак број домаћих и страних туриста. Долазак првих крузера на рамску тврђаву сигурно ће повећати број страних туриста и саму Рамску тврђаву ставити на важно место туристичке карте Европе", каже Илија Јацановић, туристички водич.

Да је Рамска тврђава била тешко освојива и да је са намером бирана неприступачна локација доказ је и што постављање понтона у њеном подножју траје готово седам година. Агенција за управљање лукама планира да међународно путничко пристаниште у Раму буде инфраструктурно опремљено до почетка наредне наутичке сезоне.

"Имајући у виду специфичност тла на локацији будућег међународног путничког пристаништа биће примењена одговарајуће техничко решење. То решење ће бити примењено након добијања грађевинске дозволе у складу са законом о планирању и изградњи", каже Ксенија Хајдуковић из Агенције за управљање лукама.

"Завршена је припрема пловила. И он је спреман за предавање агенцији која је преузела активности на изградњи шипова и изабрала је извођача радова којег очекујемо на терену већ са побољшањем временских услова у току маја", Јасмина Штрбац, руководилац одељења за локални економски развој у Великом Градишту.

Рамска тврђава изабрана је за пристан туриста и зато што се налази на међународној бициклистичкој стази Еуро-вело 6, што омогућава туристима да обиђу више туристичких локација у овом региону.

субота, 19. април 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом