Читај ми!

Нови медији у служби језика

У Музеју језика и писма у Тршићу, више од 20.000 посетилаца било је у прилици да књигу и додир са литературом, речима и језиком, доживи, уместо на традиционалан начин, помоћу модерних технологија.

"Шта је најбрже на свету - мисао", само је један од записа у звучном архиву Музеја језика и писма у Тршићу у ком се, за представљање слика, користе најсавременије технологије.

Најпримамљивији садржај музеја најмлађима, који су и најчешћи посетиоци, је интерактивна мултимедијална табла.

Ученици кажу да би волели да имају интерактивну мултимедијалну таблу и у школи и додају да је најинтересантније што се по њој пише прстима.

Читање, слушање и решавање загонетки још један је од модерних видова приближавања писане речи.

Директорка Центра за културу у Лозници, Дајана Ђедовић каже да су посетиоци у могућности да уз помоћ интернета и свега онога што пружа модерна технологија, књигу доживе на сасвим другачији начин:

"Могу да листају интернет књиге, да се упућују кроз разне интернет странице и нашег Музеја језика и писма и наше куће писаца."

Преко 20.000 посетилаца било је у прилици да књигу и додир са литературом, речима и језиком, доживи, уместо на традиционалан начин, листањем страница помоћу модерних технологија.

"Посетиоци могу оставити своје записе овде код нас, а могу оставити и звучне записе које ми чувамо у звучном архиву", каже Ана Чугуровић из Музеја језика и писма.

Музеј је опремљен модерним достигнућима примамљивим и занимљивим, пре свега деци. Градећи интерактиван однос са посетиоцима и чување савремених навика у говору на свим нивоима језичке употребе, циљ је да се, како кажу, и у даљем раду Музеја, укаже на промене и њихове узроке у српском језику.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 30. октобар 2024.
10° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи