субота, 21.04.2012, 07:32 -> 08:22
štampajПлемићки посао у Мајдеву
На реконструкцији градског водовода у Крушевцу ангажован је и кнез Михаил Павлович Голицин. И то није необично, јер данас племићи углавном и раде "грађанске" послове. Није, међутим, уобичајена толика посвећеност послу, а кнез Голицин чак размишља и о томе да се заувек настани у Крушевцу.
Након Октобарске револуције, потомци чувене руске породице из 13. века, раселили су се по свету, а чланови једног њеног огранка доселили су се на Балкан.
Кнежевска титула, са породичним грбом, враћена им је пре четири године у Москви. Тренутно, у Европи живи 220 чланова породице Голицин, међу којима су академици, познати писци, лекари, инжењери.
Један од њих Михаил Павлович који ради на реконструкцији градског водовода у Крушевцу. Последње две године, сваког јутра, радни дан започиње на акумулацији Ћелије код Крушевца.
"Реконструкција крушевачког водовода ради се последњих 15 година, а тренутно је у завршној фази. Захваљујући томе Крушевац ће решити проблем водоснабдевања за наредних 20 до 30 година", објашњава магистар техничких наука Михаил Голицин.
Голицин је вођа пројектног тима који реконструише крушевачки водовод. Искуство стечено у свету, где је радио на сличним пословима, примењује у фабрици воде Мајдево, чија је вредност око 10 милиона евра.
Његов колега Владимир Радовановић, из италијанске Лад корпорације, каже да до пре месец дана није ни знао да је Голицин племићког порекла:
"Миша то никад не показује. Одличан је за сарадњу и од њега може много тога да се научи."
Михаил Павлович завршио је факултет у Београду, а градећи водоводе по свету живео је у Италији, Француској, Алжиру, Либији и Енглеској. Крушевац, у којем живи последње две године, одмах је заволео.
"Менталитет нашег и руског народа је сличан", каже 64-годишњи Михаил Голицин. То се може видети и овде, у Крушевцу."
Размишља о томе да се у њему, након реконструкције водовода у Мајдеву, трајно настани. У томе има подршку четворо деце и супруге Едите, пореклом Немице.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар