Читај ми!

Црна Гора транзит за шверц дроге

Транзитна држава за трговину дрогом на путу према Западној Европи је Црна Гора, наводи се у Извештају Стејт департмента о спровођењу контроле међународног кријумчарења дрогом. Процењује се да око 15 одсто наркотика заврши на црногорском тржишту.

Извештај, у коме су обрађени напори појединих влада у вези са спречавањем кријумчарења наркотика, Стејт департмент је предао америчком Конгресу, преносе Вијести.

У делу Извештаја о Црној Гори се наводи да се у Црној Гори најчешће кријумчаре марихуана (произведена у Албанији), хероин (пореклом из Авганистана, а преноси се преко Косова и Албаније) и кокаин.

У Извештају се наводи да црногорска полиција процењује да је 15 локалних банди укључено у међународно кријумчарење дроге, као и да је забележено повећање броја Црногораца који учествују у прекогранчним криминалним групама.

Током првих 10 месеци 2014. године, како се наводи, кривичне пријаве су поднете против 154 особе, а у акцијама је заплењено као 250 килограма кокаина, 724 килограма марихуане и преко килограм хероина.

"Иако Влада показује напоре и жељу да се бори са кријумчарењем дроге, напори остају недовољни због недостатка капацитета и ресурса", наводи се у том документу.

У Црној Гори, како пише, не постоје јасне статистике о броју људи који користе дрогу, а званичници верују да држава има између 2.500 и 5.000 зависника, док представници невладиног сектора процењују да је број заправо између 10.000 и 15.000 зависника.

У извештају се наводи да је сарадња Црне Горе са Сједињеним Америчким Државама у тој области одлична и закључује да ће САД наставити да подржавају Црну Гору.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 20. октобар 2024.
12° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи