петак, 17.04.2026, 05:50 -> 05:52
Извор: РТС
Народна скупштина наставља расправу о 40 тачака у 10 часова
У 10 часова наставља се седница Народне скуштине на којој посланици расправљају о 40 тачака. Пред народним посланицима су предлози више закона, одлука и међудржавних споразума и уговора.
Народна скупштина наставља са расправом о 40 тачака на другој редовној седници пролећног заседања која је почела јуче.
Међу тачкама које је поднела Влада Србије је сет трговинских закона, међу којима су Предлог закона о заштити потрошача, Предлог закона о изменама и допунама Закона о трговини, Предлог закона о трговачким праксама за одређене врсте производа.
Предложено је да на дневном реду буде и Предлог закона о успостављању и функционисању система за управљање кохезионом политиком, Предлог закона о спречавању и сузбијању трговине људима и заштити жртава, Предлог закона о измени и допуни Закона о накнадама за коришћење јавних добара.
Пред посланицима ће се наћи и Предлог закона о изменама и допунама Закона о транспорту опасне робе, Предлог закона о изменама и допунама Закона о царинској служби, Предлог закона о изменама и допунама Закона о истраживању несрећа у ваздушном, железничком и водном саобраћају.
Такође, пред посланицима ће се наћи и неколико одлука из области културе, као и Предлог одлуке о изменама Одлуке о употреби Војске Србије и других снага одбране у мултинационалним операцијама ван граница Србије и Предлог стратегије управљања минералним и другим геолошким ресурсима Србије до 2040. године са пројекцијама до 2050. године.
Међу тачкама је и више предлога закона о потврђивању међудржавних споразума и уговора, као и више предлога одлука које се тичу састава радних тела Народне скупштине.
Коментари