Дрецун: Тачи бацио рукавицу у лице и Вашингтону и Бриселу

Иницијатива за измену Закона или укидање Специјалног суда за ратне злочине на Косову и Метохији није дошла пред посланике у Приштини јер није било кворума па је председник парламента Кадри Весељи прогласио паузу до 14. јануара. Председник скупштинског Одбора за Косово и Метохију Милован Дрецун рекао је за РТС да је у питању добро осмишљен план са циљем да се пошаље порука да ситуација на Косову може да буде дестабилизована.

Милован Дрецун је гостујући у Дневнику РТС рекао да ће и убудуће бити покушаја да се онемогући рад Специјалног суда за ратне злочине на КиМ.

"У питању је добро осмишљен план за који се унапред знало да неће уродити плодом али је послата порука да може да се дестабилизује ситуација на Косову ако се Кадри Весељи, Хашим Тачи и други лидери ОВК нађу на оптужници Специјализованог тужилаштва", рекао је Дрецун.

Према речима председника скупштинског Одбора за Косово и Метохију они су показали да увек могу да буду непослушни.

"Тачи је бацио рукавицу и Вашингтону и Бриселу. То је политички шамар пре свега Сједињеним државама јер говори да они који су тај закон донели сада хоће да одустану", рекао је Дрецун.

Ови покушаји сигнализирају да ће се неки косовски лидери извесно наћи на оптужницама.

"Индикативна је и изјава британскиг амбасадора да НАТО врло добро зна шта се дешавало на Косову. Ако имамо у виду да је читава ова прича покренута после извештаја Дика Мартина која је под лупу ставила управо тзв. Дреничку групу јасно је да ако подигнете оптужницу не можете да не ставите главне актере те групе", објашњава председник скупштинског Одбора за Косово и Метохију.

Петицијом коју је потисало 16.000 ветерана ОВК шаље управо поруку да Тачи у сваком тренутку може да рачуна на тај број људи и да су они спремни да делују како би онемогућили рад суда и то јесте врста притиска, сматра Дрецун.

Када је реч о реакцији Београда и изјави министра одбране Александра Вулина да уколико би се у Приштини изгласала иницијатива за укидање суда да треба прекинути дијалог, Дрецун каже да ако нема правде за српске жртве онда не треба очекивати помирење које је неопходно као и наставак дијалога са Приштином.

"Треба учинити све да се прикупи што више доказа а на томе се већ увелико ради и ти докази су већ стављени на увид. Ово тужилаштво има проблем са протоком времена а такође не знају  каква је тачно била организациоина структура ОВК. Ми те доказе имамо и суочићемо међународну заједницу са ужасним злочинима које су починили припадници ОВК", закључио је Милован Дрецун.

Број коментара 34

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 10. октобар 2024.
18° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи