Читај ми!

Дачић: ОЕБС и Србија добили подршку Савета безбедности

Председавајући ОЕБС-а, српски шеф дипломатије Ивица Дачић изјавио је да је задовољан брифингом у Савету безбедности УН, будући да су ОЕБС, али и Србија, добили подршку.

"Задовољан сам, јер је ово показатељ да ОЕБС, али и Србија као земља која председава, имају правилан приступ и да су остварили улогу да буду објективан и поштен посредник у испуњавању онога што представља договор. Била је важна подршка СБ, а то смо данас добили, за функционисање мисија ОЕБС и уопште присуства на терену", рекао је Дачић у Њујорку, после брифинга у СБ УН на тему сарадње УН и ОЕБС-а.

Министар спољних послова Србије је напоменуо да су све чланице СБ УН, њих 15, подржале и честитале на српским ставовима и председавањем ОЕБС-ом и то у тренутку који подсећа на проблеме и поделе који су постојали у време када је организација основана пре 40 година, преноси Танјуг.

"Изнео сам наше ставове за најважнија кризна жаришта, изнео сам развој најновије ситуације везан о за украјинску кризу, за искораке које смо ових дана направили везано за пуну имплементацију договора из Минска, али и за отпочињање политичког дијалога за уставну реформу Украјине", рекао је Дачић и додао да је Србија ових дана отпочела и консултације о новом мандату посматрачке мисије у Украјини, будући да актуелној мандат истиче крајем марта.

Према његовим речима, и Русија и Украјина су сагласне да мандат нове мисије треба да се продужи на 12 месеци.

"То је позитивна промена. Разматраће се и да ли је довољан број посматрача, буџет, која техничка средства треба набавити", прецизирао је Дачић.

Дачић је напоменуо да ће наставити брифинге и састанке са УН, јер је ОЕБС важна организација за мир и стабилност и јер је од великог значаја да те две организације имају заједничко деловање.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 21. октобар 2024.
19° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи