Читај ми!

Преминуо још 21 оболели, новозаражене 1.592 особе

Према најновијим подацима, коронавирус је у Србији потврђен код још 1.592 особе. Од последица заразе преминуо је још 21 оболели.

Србија је са 375.320 друга у Европи по броју вакцинисаних грађана на милион становника. На првом месту је Велика Британија, а иза Србије су Малта, Исланд, Данска, Румунија, Словенија и Шпанија.

Вакцинација је организована и у сеоским срединама.  

Председница Владе Србије Ана Брнабић најавила је да се сутра очекује нова испорука од 40.000 доза руске вакцине "спутњик", а у понедељак и нова испорука још 9.800 доза "Фајзерове" вакцине.

Професорка Даница Грујичић, директорка Института за онкологију и радиологију Србије, истиче за РТС да онколошки пацијенти који су на зрачењу треба да се посаветују са својим изабраним лекарима о вакцини против ковида.  

Масовном вакцинацијом, превентивним мерама и нашом одговорношћу надамо се да ће вирус бити побеђен.

И даље је пријављивање за вакцинацију преко портала е-Управе, или на број 0800 222 334.

петак, 20. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом