10. 01. 2021.
16:24
На КиМ две особе преминуле, 253 новоинфициране
На Косову и Метохији, у срединама под надзором здравственог система косовске владе, у последња 24 часа преминуле су две особе од последица ковида 19.
Од избијања епидемије преминуло је 1.377 особа, према наводима лекара са другим пратећим болестима.
Институт за јавно здравље у Приштини регистровао је 253 нова случаја инфекције коронавирусом на основу тестирања 1.586 узорака.
Активних је 6.140 случајева.
10. 01. 2021.
15:55
У прокупачкој болници 37 ковид пацијената, 29 на кисеонику
У ковид објектима Опште болнице "Др Алекса Савић" у Прокупљу, хоспитализовано је 46 пацијената са територије Топличког округа, а код 37 је потврђен ковид-19.
На кисеоничкој потпори је 29 пацијената, наводи начелник Топличког округа Златан Миљковић и додаје да је услед последица инфекције у току јучерашњег дана у прокупачкој болници преминуо један пацијент.
Миљковић је у писаној изјави за Танјуг навео и да јуче није било пацијената послатих на даље лечење у Клинички центар Ниш.
10. 01. 2021.
15:16
Највише новозаражених у Београду, Нишу, Крагујевцу, Краљеву
Од 1.795 нових случајева коронавируса, највише новооболелих и даље је у Београду - 618.
Сви остали градови имају мање од по 80 новозаражених.
У Нишу је регистровано 77 нових случајева, док у Крагујевцу има 76 случајева.
У Краљеву је забележено 47 случајева, у Новом Саду 43, а у Крушевцу 40. У Врању има 39 новозаражених, Шапцу 38, Панчеву 33, а у Ужицу 31.
Између 30 и 20 новозаражених имају Суботица - 29, Смедерево - 25, Ваљево - 24, колико има и Чачак, Зајечар - 21 и Вршац - 20, док остала насељена места имају мање од 20 особа позитивних на коронавирус.
10. 01. 2021.
15:09
У Србији је у последња 24 сата потврђено 1.795 нових случајева коронавируса, а преминуле су још 34 особе.
На респираторима у болницама широм земље налази се 201 пацијент.
Тестирано је 10.564 људи од чега је 16,99 одсто било позитивно. Укупно је до сада тестирано 2.399.702, а позитивно је било 359.689.
Од почетка пандемије у Србији су преминуле 3.582 особе.
Наставља се вакцинација против ковида 19 широм Србије. Оперативни план за имунизацију, који је објавио институт "Батут", предвиђа три фазе које би обухватиле 50 одсто становништва.
Вакцинација здравствених радника почела је и у Универзитетској дечјој болници "Тиршова".
Премијерка Ана Брнабић истакла је да ће бити довољно вакцина на расплагању за све грађане који буду желели да се вакцинишу против коронавируса.
"Сви који буду желели да се вакцинишу, имаћемо вакцину за њих. Имамо договоре са различтим произвођачима за осам милиона доза, што је потребно за четири милиона људи. Верујем да ће само тај број бити довољан, али ако буде потребно имаћемо додатне количине", нагласила је Брнабићева у изјави новинарима.
Каже је да очекује да до краја идуће недеље у Београду, на Сајму, буде отворен први пункт за вакцинацију.
Сутра, каже, заседа Кризни штаб и на тој седници биће донете одлуке о даљим мерама за сузбијање ширења вируса.
Директор Института "Бањица" проф. др Зоран Башчаревић навео је за РТС да је јуче започета имунизација запослених на Институту "Бањица" и да се пријавило 124 запослених да приме вакцину.
"Јуче их је 82 добило вакцину. Сви су се осећали и осећају се добро, нисмо имали нежељених ефеката. Планирамо да у следећем кораку и остали добију вакцину и да наставимо имунизацију до краја. 'Бањица' има близу 1.000 запослених и верујем да ћемо у наредних десетак дана завршити имунизацију оних који то желе", рекао је Башчаревић.
Коментари