Читај ми!

На снази нове мере, наставља се вакцинација, ситуација посебно тешка у великим ковид болницама

Коронавирус је у Србији од почетка епидемије регистрован код 320.167 особа, а забележен је 2.931 смртни случај, показују подаци са сајта covid19.rs.

Према последњем пресеку, још 49 пацијената преминуло је од ковида 19. Коронавирус је регистрован код још 3.823 особе, од 14.794 тестираних.

Влада Србије усвојила је на јучерашњој седници нове мере у борби против коронавируса, којe се односе на викенд – 26. и 27. децембар.

Eпидемиолог Предраг Кон рекао је за РТС, поводом увођења нових мера, да медицински део Кризног штаба није пристао на компромис.

Члан Кризног штаба и епидемиолог Бранислав Тиодоровић рекао је на конференцији за новинаре да организован дочек Нове године неће бити могућ и да би попуштање мера тог типа (за Нову годину) могло да доведе до тога да 15-20. јануара имамо нови талас, гори од овог сад.

"Подаци говоре да ми пред собом и даље имамо веома озбиљну, тешку епидемиолошку ситуацију. Посебно тешку у великим ковид болницама, клиничким центрима који су пренапрегнути и раде у веома тешким условима", нагласио је Тиодоровић

У Србији је настављено вакцинисање против коронавируса. Вакцине су јуче примили корисници Геронтолошког центра у Крагујевцу и Нишу.

Вакцину против коронавируса од јуче су почели да примају и грађани у српским срединама на Косову и Метохији. Вакцине су стигле у Лепосавић и Косовску Митровицу, а од данас вакцинација почиње и у Звечану и Зубином Потоку.

Председник Александар Вучић изјавио је да је премијерка Ана Брнабић примила "Фајзерову" вакцину, да ће он неку другу коју одобри Агенција за лекове, председник Скупштине Србије неку трећу, а све како би показали да су све вакцине добре.

недеља, 22. фебруар 2026.
4° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом