Читај ми!

Обустављен поступак против Пјевчевића

Због застарелости кривичног гоњена, обустављен поступак против бившег директора Кредитно-експортне банке Секуле Пјевчевића и још двојице оптужених за давање мита.

Виши су у Београду обуставио је поступак против бившег директора Кредитно-експортне банке Секуле Пјевчевића и још двојице оптужених за давање мита јер је наступила апсолутна застарелост кривичног гоњења за то дело, али ће му на јесен бити настављено суђење због одавања службене тајне.

Пјевчевићев бранилац Јован Павловић је рекао Танјугу да је, осим његовог клијента, поступак обустављен и против бившег инспектора Генералног инспектората МУП-а Србије Дејана Ивезића и власника грађевинске фирме Милана Ракочевића.

Пјевчевић и Ивезић ће се, међутим, на оптуженичкој клупи поново наћи 14. септембра, због кривичног дела одавање службене тајне, рекао је адвокат Павловић, наводећи да се та оптужба тиче кривчне пријаве коју је његов клијент поднео у јануару 2006. против актера афере "кофер" због примања мита.

Та кривчна пријава теретила је тадашњег вицегувернера Народне банке Србије Дејана Симића и функционера СПС Владимнира Заграђанина и касније је проглашена службеном тајном, а Пјевчевић је оптужен за њено одавање, објаснио је његов бранилац.

Заједно са Пјевчевићем и Ивезићем, на оптуженичку клупу 14. септембра сешће и бивши шеф одељења за спровођење урбанистичких пројеката Града Београда Љиљана Вујошевић, која се терети за примање мита.

Тај поступак покренут је 2007. године одвојено од великог процеса познатог као "стечајна мафија", који се води у Специјалном суду и у коме је Пјевчевић један од оптужених.

"Стечајна мафија" је оптужена за злоупотребе у стечајним поступцима у вредности од 50 милиона евра, почињене од 2003. године до 2006. године.

Осим Пјевчевића, као организатори групе оптужени су и бивши председник Трговинског суда у Београду Горан Кљајевић, бивши директор "Ц маркета" Слободан Радуловић, који је у бекству, сувласник фирме "Екопродукт" Милинко Брашњовић, чији се брат Мико Брашњовић убио у затвору, и бивша директорка Поштанске штедионице Јелица Живковић.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 16. јануар 2025.
-2° C

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове