среда, 25.12.2019, 14:46 -> 17:13
Извор: РТС
Где су највеће плате у Србији
Запослени у сектору ваздушног саобраћаја примили су највећу просечну октобарску плату. Највиша примања, према месту пребивалишта, имали су радници пријављени у београдској општини Врачар.
Просечна нето зарада у Србији износила је у октобру 55.065 динара, саопштио је Републички завод за статистику.
У поређењу са истим месецом прошле године, просечне зараде за октобар номинално су веће за 10,3 одсто, а реално за 9,2 процента.
Запослени у сектору ваздушног саобраћаја примили су највећу просечну октобарску плату – 181.381 динар нето, објавио је Републички завод за статистику.
Око 140.000 динара зарадили су просечно радници у сектору експлоатације сирове нафте и природног гаса, а четири хиљаде мање они који пружају услуге у рударству.
Програмери и консултанти у ИТ сектору примили у просеку око 126.000 динара.
Следе запослени у областима финансија и осигурања, снабдевања електричном енергијом, гасом и паром, производње кокса и деривата нафте, научног истраживања и развоја, дуванске индустрије.
Најниже плате су примили радници у сектору делатности послуживања и припреме хране и пића – 32.223 динара нето.
Највеће плате на Врачару, најмање у Власотинцу
Што се тиче просечних зарада по градовима и општинама, највећа примања имали су запослени са пребивалиштем у београдској општини Врачар.
Њихове просечне плате су у октобру износиле нешто више од 90.000 динара, док је просек за цео регион Београда 67.714 динара.
Зараде у Војводини биле су просечно 52.512 динара у октобру, а највећа просечна плата била је у Новом Саду – 60.729 динара.
У Шумадији и Западној Србији, као и регону Јужне и Источне Србије, просечна плата била је око 48.000 динара.
Најмање просечне зараде у Србији примили су радници у Власотинцу – 37.737 динара.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 13
Пошаљи коментар