Мање од хиљаду дана до Експа 2027. – шта ће посетиоци моћи да виде, чују и науче
До специјалне изложбе "Експо 2027" остало је нешто мање од хиљаду дана. Како теку припреме, које су активности планиране за наредни период, за РТС је говорио Душан Боровчанин, директор Експа.
На Савској променади у Београду до 10. септембра одржава се поставка фотографија, која кроз историју приказује учешће Србије на том догађају.
Душан Боровчанин, директор "Експа 2027", каже за РТС да је та поставка на Савској променади прекретница на путу до 15. маја. 2027. године, за када је заказано отварање светске изложбе.
"Поставком на Савској променади желимо да полако почнемо да упознајемо грађане са јако дугом традицијом и историјом коју Србија има на учешћу на светским и на специјализованим изложбама, готово 140 година, од 1885", наводи Боровчанин.
Према његовим речима, Србија не само да је својим учешћем већ и учешћем наших научника и иновација које су тамо представљене оставила дубок траг у историји светских изложби.
Боровчанин је најавио да следеће недеље у техничку посету стиже генерални секретар Међународног бироа за изложбе, што је, како каже, редован поступак.
Додаје да ће генералном секретару показати колико су напредовали радови и припреме у протеклих десет месеци.
Више од 20 простора са хиљадама догађаја
Како напомиње, посетиоци Експа моћи ће током три месеца да виде између девет и десет хиљада догађаја.
"На простору изложбе биће више од 20 простора са радним временом од десет ујутру до један иза поноћи. Три или четири програма дневно дешаваће се на свакој од тих бина или простора за догађаје, што чини број од око девет до десет хиљада догађаја", наводи Боровчанин.
Директор Експа 2027. каже да је реч о едукативном и образовном програму и о представљању научних и технолошких достигнућа, спортским и музичким догађајима, догађајима забавног карактера.
Као посебно атрактиван садржај, Боровчанин истиче могућност да се грађани упознају са неким јако удаљеним дестинацијама, њиховом историјом, културом, водећим мислиоцима, спортистима, традиционалним играма.
Цео разговор са Душаном Боровчанином можете погледати у видеу на почетку текста
Коментари