Читај ми!

Четрнаеста београдска гимназија – расадник талената, а ученицима не мањка ни хуманост

Завршена је мала матура, а основци су јуче сазнали и прелиминарне резултате тестова. Многи су и даље у дилеми коју школу уписати. Велико је интересовање и за гимназије. За Четрнаесту београдску гимназију кажу да је расадник талената, а њени ђаци су препознатљиви и по многобројним ваннаставним активностима.

Домаће и међународне награде са такмичења – олимпијаде, похвалнице, медаље, нашле су се на једном месту, у Четрнаестој београдској гимназији. Јован Гинић је недавно добио награду у Kану за најбољег младог глумца.

"Дефинитивно да ми та награда отвара једна нова, велика животна врата и поглед на неке даље путеве у животу", истакао је Јован Гинић.

И директорка школе је задовољна успехом ђака.

"Ја сам задовољна и презадовољна и зато истичем значај омладине која остаје иза нас којој покушавамо да отворимо нека врата у смислу знања и поставимо неке темеље", навела је Марија Милетић, директорка Четрнаесте београдске гимназије.

Ови гимназијалци-генијалци знање и таленат показују у спорту, дебатном клубу, драмској и рецитаторској секцији...

"Тамо учимо како да аргументујемо и најважнија ствар везана за дебатни клуб је 'Децембарац' такмичење које се одржава у децембру сваке године и ако довољно добро будемо радили, имаћемо шансу да одемо тамо и дебатујемо", рекла је ученица Зоја Андријанић.

"Свуда показују свој таленат за говор, за дикцију, за изражавање, за глуму пре свега", рекла је Милица Живковић, професорка српског језика и књижевности.

Додала је да драмска секција школе има велики број чланова.

"Радили смо представу 'Људи којих више нема' по приповеткама Иве Андрића, професорка је урадила драматизацију и то је било одлично. Играли смо на фестивалу Фестимир, а када смо се квалификовали због квалитета представе, отишли смо у Будимпешту", рекао је ученик Марко Ђуровић.

Теодора Прибаковић је у почетку имала страх због преласка у друго окружење.

"А све ово је као да сам одавно овде, а драмска секција је једно безбрижно место које мислим да свако треба да поседује", истакла је Теодора.

Не мањка им ни хуманост. Сакупљали су помоћ за децу Турске и Сирије, малишане из Свратишта, организују спортске турнире.

"Углавном смо скупљали за децу којој треба помоћ из организације 'Буди хуман' и био је један турнир који смо организовали за теткицу из наше школе. Било је доста турнира и баш се доста деце прикључило", навела је Мила Манчић.

Медаљама и признањима се поносе али кажу - највећа је награда када вршњаке мотивишу на ваннаставне и хуманитарне активности.

недеља, 20. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом