Отворена сензорна соба у Јагодини

У школи за децу оштећеног слуха и говора "11. мај" у Јагодини, отворена сензорна соба, која се у свету успешно користи у терапији деце са сличним проблемима. Народна канцеларија председника републике опремила три сензорне собе у Србији.

Сензорна соба за терапију почела је да ради у школи за ученике оштећеног слуха и говора "11. мај" у Јагодини. То је поклон Народне канцеларије председника републике и компаније "Вип мобајл", а слични пројекти већ су реализовани у Београду и Сомбору.

Сензорне собе су најсавременији вид терапије у свету за децу са посебним потребама, а најбољи резултати постижу се код аутистичне деце и код малишана који имају претерану или смањену осетљивост.

"Сензорна соба првенствено служи деци да се релаксирају, ослободе стреса и напетости и деци која имају проблем са адаптацијом и како би се створио приснији однос са терапеутом", рекла је дефектолог Светлана Првуловић.

Сензорне собе користиће 90 ученика школе за децу са оштећеним слухом и говором у Јагодини. Терапија ће се прилогођавати по сваком детету понаособ уз активно учешће дефектолога школе.

Народна канцеларија председника републике до сада је опремила три сензорне собе у Србији у установама које брину о деци са посебним потребама.

"Постижу се веома добри резултати. Психолози и дефектолози примењују најасавременије методе како би овој деци помогли да што здравије и боље одрастају", рекла је директорка Народне канцеларије председника републике Татјана Пашић.

Компанија "Вип мобајл" сензорне собе у Јагодини, Београду и Сомбору купила је у Великој Британији.

"Вип је и ове године издвојио средства да помогне и уместо новогодишњих поклона нашим пословним партнерима, 40.000 евра усмерили смо да купимо три сензорне собе у Србији", рекла је Драгана Ротер из "Вип мобајла".

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 05. октобар 2024.
14° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи