Бесплатне коверте у поштама за "Узми рачун и победи"
Коверте у којима грађани треба да шаљу фискалне рачуне за наградну игру "Узми рачун и победи" једнообразне су да не би долазило ни до каквих махинација и било каквих превара, изјавила је министарка државне управе и локалне самоуправе Ана Брнабић.
Коверте за наградну игру грађани могу да добију бесплатно у поштама Србије, слање коверти почиње 1. фебруара и траје до 1. априла, док од 12. марта почиње извлачење награда.
"Данас ексклузивно могу да покажем коверте. Дакле, оне су једнаке, да не би било сутра да неко извуче жуту коверту са цветићима, онда испадне неки од станова у Београду", рекла је министарка Брнабић за Танјуг.
Нагласивши да слање коверти почиње 1. фебруара и траје до 1. априла, Брнабићева је позвала грађане да не шаљу коверте пре тог датума и да рачуне шаљу искључиво у тим ковертима.
"На ковертима већ постоји назначено где се шаљу, на другој страни само треба попунити личне податке и то је то", каже министарка.
Према њеним речима, уложен је напор да буде веома занимљив фонд награда. Министарка се посебно захвалила привреди и члановима НАЛЕД-овог Савеза за фер конкуренцију, који су, како је истакла, сами дали више стотина хиљада евра за фонд награда.
"Фонд награда ће, по свему што закон налаже, бити објављен током фебруара, као и како се до тих награда дошло, тако да и у том смислу будемо потпуно транспарентни", истакла је Брнабићева.
Извршни директор Националне алијансе за локални економски развој (НАЛЕД) Виолета Јовановић рекла је да је та фискална лутрија иницијатива која је окупила државу, привреду и грађане на заједничком задатку изградње бољег друштва у Србији, кроз низ мера и активности на сузбијању сиве економије, нелегалне трговине и рада на црно.
"Поред укључивања државе и привреде, овом лутријом желимо активно да укључимо и грађане у борбу против сиве економије, грађане који ће тражити фискални рачун, јер сваки рачун значи боље школе, болнице, путеве и све јавне услуге. На овај начин, подстичу се порески морал и пореска култура нашег друштва, радимо на изградњи пореског морала и сви добијамо када сива економија губи", каже Јовановићева.
Према њеним речима, подаци НАЛЕД-овог истраживања говоре да 80 одсто грађана каже да подржава борбу против сиве економије иако више од половине њих не тражи, или не добија рачун за робу или услуге, те да већина њих каже да им тај рачун не треба, да им је непријатно да га траже, или мисле да је искључиво посао државе да брине о наплати пореза и легалности пословања.
"Висок степен толеранције према сивој економији је препознала и држава и одговорила на иницијативу привреде и кренула у сарадњу са њом, са чланицама НАЛЕД-овог Савеза за фер конкуренцију у дефинисање дугорочног, системског сета мера за сузбијање тог проблема", истиче Јовановићева.
На тај начин је, напомиње, донет Национални програм који садржи 68 мера за сузбијање сиве економије, а подвлачи да је наградна игра једна од тих мера, за које очекује да врате у буџет "барем милијарду евра пореза који су тренутно у нелегалним токовима".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 7
Пошаљи коментар