Дачић: Настављамо стипендирање палестинских студената

Србија цени сарадњу коју на мултилатералном плану има са Палестином и веома је захвална за палестинско разумевање српске позиције када је реч о Косову, изјавио је у Витлејему први потпредседник Владе и министар спољних послова Ивица Дачић.

Ивица Дачић је навео да постоји висок степен разумевања и Србије и Палестине за проблеме које свака земља има.

"Србија је имала веома позитивне ставове када је реч о многим питањима на међународном нивоу и гласала је по многим питањима у интересу Палестине", рекао је Дачић, који се састао са високим палестинским званичницима.

Шеф српске дипломатије састао се са својим колегом, министром иностраних послова Палестине, Ријадом ел Маликијем са којим је разговарао о билатералним односима Србије и Палестине, економској сарадњи, као и о актуелним међународним питањима.

"Желим да захвалим свом пријатељу министру иностраих послова Ел Маликију који ме је позвао да Божић дочекам у Витлејему. За мене је ово посебан доживљај који никад нећу заборавити. Данас сам срео и туристе из Србије који су дошли да овај велики празник прославе овде", рекао је Дачић.

Према његовим речима, билатерално желимо да развијамо што боље односе и договорено је формирање Мешовитог комитета, на чијем челу би били он и шеф палестинске дипломатије Малики, као и да се већ у првој половини ове године одржи први састанак комитета у Београду.

"Желимо да развијамо економску сарадњу, да омогућимо развој туризма кроз процес укидања виза. У време Тита на хиљаде страних студената се школовало у Југославији, много их има и овде у Палестини и они су наше благо. Планирамо да наставимо процес давања стипендија за студирање у Србији, а тренутно је додељено 16 стипендија Палестиницима", истакао је шеф српске дипломатије.

Најавио је да ће сутра обићи гроб Јасера Арафата, "великог пријатеља Југославије и председника Тита", изјавио је шеф српске дипломатије након састанка са министром иностраних послова Палестине.

Када је реч о односима Израела и Палестине, Дачић је додао да се Србија залаже за дијалог путем којег ће се доћи до мирног и трајног решења, а које ће се базирати на уважавању обостраних интереса.

"Разменили смо мишљења о међународној ситуацији, о Међународној конференцији која ће се 15. јануара одржати у Паризу, као и о потреби међународне посвећености за обнављања дијалога, преговора и постизање решења. Исто тако смо против двостурких стандарда у међународној заједници и наметања једностраних решења", закључио је шеф српске дипломатије.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 31. октобар 2024.
18° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи