Читај ми!

Образовање кључно за развој

Професор Пол Џаџ сматра да је улагање у знање кључни елемент у развоју привреде. Џаџ омогућио да више од тридесет наших студената и научника учи на Кембриџу.

Од ове недеље сер Пол Џаџ почасни је доктор Универзитета у Београду. Промовисан је на предлог Филолошког факултета због изузетног доприноса у просветној и културној сарадњи Универзитета у Београду и Универзитета у Кембриџу, али и са другим универзитетима у Великој Британији.

Сер Пол Џаџ је међу највећим донаторима Кембриџа. Председник је Инвестиционог фонда који се бави трансфером технологије и знања из академске заједнице у друштво и привреду.

Он сматра да су млади спремни да уче, да учине нешто добро и да их зато треба подржати и обезбедити им услове и наставу.

"На челу сам добротворне установе која се бави укључивањем пословних људи у школе и помаже полазницима да схвате шта је то бизнис и да их на неки начин усмери. Моја прва инвестиција у Пословну школу износила је 12 милиона долара", рекао је Џаџ.

Сматра да је улагање у знање и друштво знања кључни елемент у развоју светске, па и наше привреде.

"Вредност добијате тако што имате образовану радну снагу, снагу која поседује образовање, јер савремени свет тражи оне који поседују вештине. Образовање је данас апсолутно кључно за развој земље. Видимо то на примеру Сингапура. Пре 50 година, био је неразвијен, а данас је међу најбогатијима у свету", каже Џаџ.

Професор Џаџ је омогућио да више од тридесет наших студената и научника учи на Кембриџу.

"Ради се о школи која је стварала историју цивилизације и велика је част за Универзитет у Београду пре свега што је Кембриџ решио да сарађује са нама јер је Кембриџ сам по себи институција и сарађује само са најјачима", каже Бранко Ковачевић, ректор Универзитета у Београду.

Александра Вранеш, декан Филолошког факултета Универзитета у Београду нада се да ће знање и искуство, који су синоними Кембриџког универзитета, успети да се пренесу и у наше образовне токове.

"Сад имамо веома добру групу српских студената а сматрам да ће их бити све више, како на студијама бизнис тако и математике", рекао је Пол Џаџ.

На Шангајској листи на којој се од августа, међу првих петсто налази и Универзитет у Београду, Универзитет у Кембриџу је на петом месту.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 28. октобар 2024.
13° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи