Финале за сладокусце, Ноле против Рафе

Ђоковић - Раонић 2:1 (6:7, 7:6, 6:3). Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић у борби за финале Мастерса у Риму надиграо Канађанина Милоша Раонића. Противник у финалу биће Рафаел Надал, који је у два сета (6:2, 6:2) савладао Григора Димитрова.

Новак је успео да сломи отпор Милоша Раонића, који је пружио снашан отпор. Водио је Канађанин са 1;0, међутим, Ђоковић је успео да подигне игру на виши ниво и добије наредна два сета.

Велика борба виђена је у прва два сета. Раонић је био на ивици великог успеха. Ипак, није имао снаге да зада одлучујући ударац. У трећем сету ствари су дошле на своје место, Новак је наметнуо свој стил и на крају заслужено изборио финале.

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у финале Мастерса у Риму, пошто је у првом полуфиналу савладао Канађанина Милоша Раонића са 6:7 (5:7), 7:6 (7:4), 6:3.
Други рекет света је наишао на жесток отпор Раонића, кога је успео да сломи тек у трећем сету, после скоро три сата игре.

Српски тенисер је очигледно играо под утиском велике драме и борбе за животе људи која се одвоја у Србији погођеној поплавама. Ђоковић је ипак, смогао снаге да после првог изгубљеног сета направи преокрет, изједначи у сетовима и на крају искористи прву меч лопту.

Ђоковић је на ранцу за рекете имао натпис "Подржи Србију", а исту поруку је написао на крају меча на камери.

Ђоковић ће се у борби за титулу састати са Рафаелом Надалом, који је у два сета (6:2, 6:2) савладао Бугарина Григора Димитрова.

Ток меча:

17.27 - Користи другу шансу и решава меч у своју корист, 6:3 у трећем сету. Меч је трајао три сата игре.

17.25 - Ђоковић напада сервис Раонића и долази до три везане меч лопте, 0:40.

17.22 - Осми гем, Новак сервира и долази до 40:15, неколико грешака и Канађанин стиже до изједначења. Новак, ипак, долази до предности, а потом и до гема, 5:3.

17.05 - Раонић долази до брејк прилике у четвртом гему трећег сета. Новак одбија напад и решава гем у своју корист, 3:1.

16.52 - Трећи одлучујући сет сервисом је отворио Раонић. Новак напада и долази до брејк лопте. Користи је - брејк 1:0.

16.46 - Нови мини-брејк за Новака и две сет лопте. Користи прву на сервис Раонића, 7:4.

16.45 - Новак је сигуран на свој сервис, 5:4.

16.42 - Раонић враћа мини брејк.

16.39 - Новак је сигуран на свој сервис, а потом стиже и до мини брејка 2:0.

16.37 - Снажни и прецизни сервиси Раонића, који недозвољава Новаку да нападне, 6:6 - тај-брејк.

16.34 - Новак осваја свој сервис и обезбедио је тај-брејк. Има прилику да притисне сервис противника и реши сет пре тај-брејка.

16.29 - Jош један сервис гем Новака без изгубљеног поена, 5:4.

16.17 - Први до брејка стиже наш тенисер, међутим, већ у наредном гему Раонић узвраћа, 3:2.

15.56 - Други гем за редом на сервис  нашег тенисера Канађанин долази до брејк шансе. Новак поново успева да се одбрани, а затим након још једног изједначења, Раонић долази до нове бреј прилике, и ову Новак успева да неутралише. Коначно, Новак успева да добије гем, 2:1.

15.46 - Други сет сервисом је отворио наш тенисер. Раонић напада сервис нашег аса и долази до брејк шансе. Новак успева да се одбрани и освоји свој сервис.

15.41 - Снажан сервис Раонића и добија сет у тај-брејку са 7:5.

15.41 - Новак осваја своје сервисе и смањује на 6:5.

15.40 - Два прецизна сервиса Раонића и долази до три сет лопте, 6:3.

15.38 - Противник потом одузима оба сервиса Новаку и сада он има предност мини брејка, 3:4.

15.37 - Раонић је сигуран на свој сервис и смањује на 3:2.

15.36 - Новак на самом старту стиже до мини брејка, а потом је сигуран на свој сервис и води са 3:0.

15.30 - Потом су оба тенисера била сигурна на свој сервис, па је сет ушао у тај-брејк.

15.25 - На сервис Новака, Раонић долази до сет лопте. Наш тенисер успева да се извуче и реши гем у своју корист.

15.13 - Поново Ђоковић долати до брејк прилике, међутим противник поново снажним сервисима успева да се извуче. После још једног изједначења након предности за Раонића, Нова долази до нове брејк шансе и она одлази у неповрат. Најдужи гем до сада, још два изједначења након предности за противника. Ипак Канађанин након 12 минута игре у овом гему добија свој сервис, 4:5.

15.02 - Новак наставља да притиска сервис Раонића, 0:30. Канађанин успева да се одбрани 30:30, а потом долази до предности и осваја гем.

14.58 - Наш ас је коначно стабилизовао први сервис, то је резуртирало свајању гема без изгубљеног поена 3:3.

14.52 - Ђоковић у налету. Сада он притиска сервис противника, осваја две везане брејк шансе. Три везана ас сервиса и Раонић долази до предности. Потом осваја свој сервис.

14.48 - Иако је Новак имао проблема ипак је успео да сачува свој сервис и стигне до изједначења 2:2.

14.33 - Раонић одлично ушао у меч. Након освојеног уводног сервиса напао је Новаков. Долази до две везане брејк шансе. Међутим, наш тенисер не дозвољава изненађење на старту меча, везује четири поена и осваја свој сервис.

14.26 - Почео је меч у Риму између Новака Ђоковића и Милоша Раонића.