САД и Литванија у полуфиналу!

Американци више него убедљиво савладали Словенију са 119:76 и пласирали се у полуфинале Светског првенства у Шпанији. Литванија савладала Турску са 73:61 и у борби за финале играће против изузетно моћног тима САД.

Кошаркашка репрезентација САД према очекивањима пласирала се у полуфинале Светског првенства у Шпанији, пошто је са 119:76 савладала екипу Словеније.

Неизвесност, ако се тако може назвати, трајала је само током првих 20 минута меча, када су Словенци захваљујући добром шуту одржавали минус испод десет поена у односу на НБА звезде.

Ипак, у наставку су Американци заиграли много агресивније, док је очигледан умор хватао екипу Јурија Здовца. Словенци су дозволили противнику чак 70 поена у другом полувремену, па је убедљив пораз био неизбежан.

Најефикаснији у победничком тиму био је Клеј Томпсон са 20 поена, по 14 су постигли Харден и Фарид. У словеначком тиму бољи од осталих био је Горан Драгић са 13 поена.

Кошаркашка репрезентација Литваније пласирала се у полуфинале првенства света савладавши у првој четвртфиналној утакмици у Барселони селекцију Турске са 73:61 (13:18, 20:10, 14:16, 26:17).

Литванија је до победе стигла после преокрета. Турци су у првом полувремену имали и осам поена предности, али захваљујући доброј игри Сеибутиса, као и тројкама Даријуса Лавриновича, Литванци су поновили успех од пре четири године и поново се пласирали међу четири најбоље екипе на свету.

Меч у Барселони био је изједначен до последње четвртине, када је Литванија шутевима из даљине успела да преломи меч и на три минута пре краја дође до 13 поена предности.

Најефикаснији у редовима победника био је управо Сеибутис са 19 поена, док је Валанчијунас поред 12 поена имао и 13 скокова.

На другој страни истакли су се Гонлум са 13 и Арслан са 12 поена.

Литванија у борби за финале, у четвртак у Мадриду, чека бољег из дуела у којем се од 21 сат у Барселони састају Словенија и САД.

У преосталим четвртфиналним утакмицама Мундобаскета сутра у Мадриду од 18 сати играју Србија и Бразил, а од 22 сата Француска и домаћин Шпанија.

Овако су протекла прва четвртфинала:

22.52 – Завршен је меч у Барселони. Американци су са 119:76 савладали Словенију и у полуфиналу Светског првенства играће против Литваније.

22.43 – Словенци у последњој четвртини изгледају као разбијена војска. Американци не посустају, па на средини последње деонице имају велику предност – 104:72.

22.31 – Све су мањи изгледи да ћемо видети изненађење у Барселони. После три четвртине, САД води против Словеније са 86:64.

22.18 – Полако Словенци посустају, па на средини треће четвртине Американци воде са 66:49.

21.53 – Полувреме у Барселони, САД–Словенија 49:42.

21.41 – Одржавају некако Словенци минус од десет поена, па на половини друге четвртине Американци воде са 41:31.

21.26 – После прве четвртине, САД воде против Словеније са 29:22.

21.13 – На средини првог полувремена Американци воде против Словеније са 15:10.

21.00 – Почео други четвртфинални меч на шампионату у Шпанији, састају се САД и Словенија.

18.47 – Литванија је први полуфиналиста Светског првенства у Шпанији, после победе над Турском од 73:61.

18.30 – Литванци боље улазе у последњу четвртину и на пет минута до краја меча имају седам поена предности – 58:51.

18.20 – И даље се не назире први полуфиналиста. Пред улазак у последњу четвртину Литванија води са 47:44.

18.05 – Велика борба у Барселони. На средини треће четвртине Турци праве серију од 10:0 и имају благу предност – 41:39.

17.45 – На полувремену првог четвртфинала, Литванија води против Турске са 33:28. Најефикаснији Д. Лавринович и Прелџић са по девет поена.

17.38 – Боља игра Литванаца у другом периоду – 24:24.

17.25 – После прве четвртине, Турска–Литванија 18:13.

17.15 – На половини првог периода, Турска води са 14:6.

17.05 – Почео је први четвртфинални меч Мундобаскета – у Барселони снаге одмеравају други и трећи са прошлог планетарног шампионата, Турска и Литванија.