Убедљиви Американци и Шпанци

Два највећа фаворита Светског првенства у кошарци, екипе САД-а и домаћина Шпаније, остварили су сигурне и убедљиве победе против Турске, односно Египта.

Кошаркаши Сједињених Америчких Држава остварили су и други тријумф на Мундобаскету, пошто су у другом колу Ц групе победили упорну Турску са 98:77 (16:16, 19:24, 31:20, 32:17).

Изабраници селектора Атамана пружили су веома добар отпор у првом полувремену, парирали фаворизованом ривалу све до финиша треће четвртине и показали како треба да се игра против њега, али су Американци од 28. минута почели да играју много боље, преломили меч и на крају славили убедљиву победу.

Најбољи у победничком тиму били су Кенет Фарид са 22 и Дејвис са 19 поена, а пратили су их Џејмс Харден са 14 и Кајри Ирвинг са 13 поена, док је Казинас додао 11.

Код Турака је предњачио Акјол са 12 поена.

Попут својих највећих конкурента за злато, и Шпанци су славили убедљиву победу.

Савладан је Египат са 91:54 (26:10, 16:14, 22:13, 27:17).

"Фурија" је током целог меча била бољи тим и ниједног тренутка није Египћанима оставила простора за наду у евентуално изненађење.

Најефикаснији у тиму Шпаније били су Серж Ибака са 18 и Руди Фернандез са 14 поена.