Нејмар и Фирмино одвели Бразил у четвртфинале

Бразил – Мексико 2:0 (0:0). "Кариоке" су у четвртфиналу Светског првенства у Русији, пошто су у Самари савладале Мексико головима Нејмара и Фирмина. Бразилци још једном нису одушевили, али су постигли циљ – пласман међу осам најбољих екипа на турниру. Противник у борби за полуфинале биће им бољи из дуела између Белгије и Јапана.

Бразил је у четвртфиналу Светског првенства, седми пут заредом. "Кариоке" су у Русији савладале Мексико са 2:0 и још једном показале да су међу главним фаворитима за освајање "богиње".

Мексико се није обрукао, још једном је одиграо равноправан дуел против фаворита, али овога пута нападачка тројка Лозано–Чичарито–Вела није успела да постигне погодак.

У првом полувремену утакмице у Самари није било голова, а ни озбиљнијих прилика пред головима Бекера и Очое, али је "селесао" у наставку стигао до голова и победе.

Нејмар је у 51. минуту искористио асистенцију расположеног Вилијана и постигао други гол на шампионату у Русији.

Мексико је покушао да нападне, али су Миранда и Тијаго Силва затворили све путеве ка свом голу.

Бразил је претио из контранапада, а управо један такав голом је крунисао Роберто Фирмино, који је само неколико минута раније ушао у игру.

Бразил је у четвртфиналу, а противник ће му бити бољи из дуела између Белгије и Јапана, који је на програму касније вечерас.

Овако је протекао меч у Самари:

17.52 – Крај меча, Бразил је савладао Мексико са 2:0 и пласирао се у четвртфинале Мундијала.

17.44 – ГОООЛ! 2:0 за Бразил у 88. минуту, стрелац је Фирмино на асистенцију Нејмара!

17.06 – ГОООЛ! 1:0 за Бразил од 51. минута, стрелац је Нејмар!

17.01 – Настављен је меч.

16.45 – Полувреме у Самари без голова.

16.30 – Како меч одмиче, Бразил је све опаснији. Покушали су и Нејмар и Кутињо и Жезус, али мексички голман Очоа је сваки пут био на правом месту.

16.15 – Занимљивих 15 минута у Самари, иако није било озбиљнијих прилика пред головима две екипе.

16.00 – Почео је меч.

15.53 – У току је интонирање химни две државе у Самари, ускоро ће почети меч.

15.30 – Утакмица се игра на Космос арени у Самари, а главни судија је Италијан Ђанлука Роки.

15.15 – Навијачи спремни за карневалску атмосферу у Самари.

15.00 – Познати су састави тимова за вечерашњи меч.