Хрватска преко пенала до четвртфинала

Репрезентација Хрватске је у четвртфиналу Светског првенства, пошто је, после извођења пенала, избацила Данску. После 90 минута игре и два продужетка, било је 1:1.

После уводних минута у Нижњем Новгороду, многи су помислили да ће гледати једну од најбољих утакмица на Мундијалу у Русији.

А како и не би када је два гола пало у прва четири минута!

Данска је повела, док још добар део навијача није ни пронашао своје место на стадиону.

Кнудсен је центрирао из аута (једно од јачих оружја Данске на овом мечу), а после велике гужве пред голом Данијела Субашића, Матијас Јоргенсен је погодио мрежу. Дакле, у првом минуту игре.

Али,још није прошла ни еуфорија код данских навијача, а већ је уследио хладан туш.

Први напад Хрвата, неспретна реакција дефанзиваца Данске, лопта је дошла до Манџукића, а фудбалер Јувентуса савладао Каспера Шмајхела.

Фудбалски сладокусци су задовољно трљали дланове, али узалуд. Без икаквих узбуђења, без икаквог ритма, већ права успаванка до краја меча. Ни арбитар Питана није имао превише посла, екипе су, како је време одмицало, све више размишљале о одбрани свог гола, па је, одмах након прве, виђена и друга утакмица са продужецима.

Ни у продужецима није било узбуђења све до 115. минута. Ребић један на један са Шмајхелом, обилази га, а у последњем моменту га са еђа руши стрелац гола за Данску.

Добио је жути картон, а Хрватска није могла бољу прилику за победу. Модрић је наместио лопту на креч, шутирао, а Шмајхел одбранио!

И на другом данашњем мечу - пенали су одлучили победника.

Данијел Субашић је одбранио три пенала Данцима, Шмајхел је био одличан на другој страни, али је Иван Ракитић голом у последњој серији осигурао Хрватској четвртфинале.

У борби за полуфинале, 7. јула Хрватска игра против Русије у Сочију.

Овако је протекао меч:

22.47 - Иван Ракитић за победу и четвртфинале... ГОЛ!

22.47 - Николај Јоргенсен шутира... Брани Субашић!

22.46 - Пиварић је узео лопту... Брани Шмајхел!

22.46 - Ласе Шене изводи пенал... Брани Субашић!

22.45 - Лука Модрић шутира... ГОЛ!

22.45 - Крон Дели изводи пенал... ГОЛ!

22.44 - Крамарић узима лопту... ГОЛ!

22.44 - Симон Кјер шутира за Данску... ГОЛ!

22.43 - Милан Бадељ преузима одговорност... Брани Шмајхел!

22.43 - Први шутира Ерикесен... Брани Субашић!

22.32 - Крај меча, пенали ће одлучити ко ће у четвртфинале.

22.25 - Брани Шмајхел! Каква драма и каква пропуштена прилика! Модрић је шутирао, а Шмајхел ухватио "живу" лопту.

22.24 - Пенал за Хрватску! Ребић је обишао Шмајхела, оборио га је Јоргенсен.

22.13 - Крај првог продужетка.

21.56 - После краћег предаха, почео је први продужетак.

21.50 - Крај регуларног дела. Продужеци...

21.49 - Брајтвајте на другој страни шутира, али непрецизно.

21.48 - Добар ударац Ракитића из даљине, али поред стативе.

21.47 - Три минута је продужена утакмица.

21.28 - Добар ударац Јоргенсена, али је шутирао право у Субашића.

21.02 - Почело је друго полувреме...

20.46 - Полувреме.

20.41 - Шанса и за Данце. Ериксен је упутио центаршут са десне стране, међутим лопта за мало да заврши у мрежи, Хрвате је спасио рогаљ гола.

20.38 - Центаршут Модрића из слободног ударца са леве стране, највиши у скоку је био Ловрен, скренуо је лопту, али недовољно да она завршиу мрежи.

20.28 - Ракитић је шутирао из даљине, Шмајхел је одбио лопту, перишић је пробао после, али без гола.

20.19 - Нешто мирнији део меча, после невероватних првих пет минута. Манџукић је пао у казненом простору, тражио је једанаестерац, али је судија Питана одмахнуо руком.

20.04 - ГОООЛ! Изједначење, Манџукић је стрелац. Какав почетак меча!

20.02 - ГОООЛ! Какав почетак а Данску! Јоргенсен је стрелац, после велике гужве у казненом простору.

20.00 - Почео је меч, први напад имају Данци.