Победа Перуа за частан опроштај од Мундијала

Аустралија – Перу 0:2 (0:1). Селекција Перуа остварила је први тријумф на Мундијалу у Русији и завршила учешће као трећепласирана екипа у Групи Ц. Аустралија се потајно надала да може до осмине финала, али наступом у Сочију показала да јој ту није место.

Перу је учествовао на Мундијалу у Русији после више од три деценије чекања, и забележио и прву победу, против Аустралије – 2:0.

Иако су и пре ове утакмице знали да завршавају турнир, Перуанци су дали све од себе да савладају макар једног противника на Мундијалу, а жртва је била Аустралија.

Иако су Аустралијанци имали минималну шансу да се пласирају у осмину финала, одиграли су безидејан меч у Сочију, на крају забележили и пораз, па са једним освојеним бодом завршавају Мундијал на последњем месту у Групи Ц.

Стрелци за Перу били су Кариљо у 18. и капитен Гереро у 50. минуту утакмице, што је донело радост великом броју навијача те јужноамеричке државе.

У даље такмичење пласирале су се селекције Француске и Данске, које су у Москви одиграле без голова 0:0.

Овако је протекао меч у Сочију:

17.53 – Крај меча, Перу је остварио прву победу на Мундијалу – 2:0.

17.11 – Измена у тиму Аустралије, уместо Јурића у игри је легендарни 39-годишњи Тим Кејхил.

17.08 – ГОООЛ! Перу води са 2:0 од 50. минута голом капитена Герера! Аустралија све даље од осмине финала.

17.03 – Настављен је меч у Сочију.

16.46 – Полувреме, Перу води са 1:0.

Обе екипе имале су по неколико прилика за гол, једини на мечу постигао је Кариљо лепим волеј ударцем.

16.17 – ГОООЛ! Перу води од 18. минута голом Кариља!

16.00 – Почео је меч.

15.55 – Утакмица се игра на Фишт стадиону у Сочију, а главни судија је Сергеј Карашев.

15.40 – Стање у групи уочи данашњих мечева...

15.25 – Навијачи две репрезентације спремни за меч...