Португалци се извукли против Ирана, у осмини финала против Уругваја

Иран – Португалија 1:1 (0:1). Подела бодова у Саранску донела је Португалцима друго место у Групи Б и дуел са Уругвајем у осмини финала на Мундијалу. Иранци остали на трећем месту у групи, али могу да буду задовољни својим наступима у Русији. Роналдо промашио пенал, избегао и искључење.

Фудбалери Ирана и Португалије одиграли су 1:1 у последњем колу Групе Б на Светском првенству у Русији, па су шампиони Европе као другопласирани у групи обезбедили пласман у осмину финала.

Португалци ће у борби за четвртфинале играти против Уругваја, који је био први у Групи А.

Иранци завршавају учешће на турниру, иако су оставили изузетан утисак. Освојили су четири бода и прописно намучили фаворите Шпанију и Португалију.

Шампион Европе до предности у Саранску стигао је у 45. минуту, после лепог ударца Рикарда Кварежме.

Утакмица је била врло занимљива, иако не превише квалитетна, а чинило се да ће бити одлучена у 53. минуту, када је судија Касерес, после консултација са ВАР собом, показао на белу тачку.

Ипак, Кристијано Роналдо био је непрецизан, односно боље рећи његов ударац одбранио је голман Ирана Беиранванд.

Треба истаћи ситуацију из 83. минута, када је Роналдо без лопте ударио противничког играча, а парагвајски судија Касерес, после прегледавања снимка, доделио најбољем играчу Португалије само жути картон.

Ту није био крај узбуђењима. ВАР је још једном морао да реагује, пошто је у 90. минуту лопта погодила у руку дефанзивца Португалије Соареша, па је Касерес још једном морао да консултује технологију.

После досуђеног пенала прецизан је био Ансарифард, па је Иранцима остало још неколико минута да направе велики подвиг и елиминишу шампиона Европе.

Велику прилику пропустио је Тареми, па је Иран остао без пласмана у осмину финала, док ће се тамо из Групе Б наћи Шпанија и Португалија.

Шпанци су у другом мечу групе одиграли 2:2, што им је било довољно за освајање првог места у групи и борбу са домаћином Русијом у осмини финала.

На крају, Шпанија је прва са пет бодова, колико има и Португалија, Иран је остао на четири, а Мароко на једном освојеном боду.

Овако је протекао меч у Саранску:

21.56 – Крај меча, Португалија – Иран 1:1. Португалци су у осмини финала, Иран завршава такмичење.

21.53 – Велика прилика за Иран, Тареми је имао прилику за историјски гол Ирана, али је био непрецизан.

21.52 – ГОООЛ! Ансарифард је прецизан, Иран стиже до изједначења у Саранску!

У Калињинграду је 2:2 и при оваквим резултатим Шпанија и Португалија иду даље. Ирану је неопходна победа.

21.50 – Пенал и на другој страни, после прегледања видео-снимка!

21.11 – Голман Беиранванд брани ударац Роналда са беле тачке.

21.09 – Пенал за Португалију! После реакције из ВАР собе, судија Касерес је прегледао снимак и показао да је Роналдо био оборен у казненом простору.

21.05 – Настављен меч у Саранску.

20.49 – Полувреме у Саранску, Португалија води 1:0.

У другој утакмици Групе Б, која се игра у Калињинграду, Шпанија и Мароко играју нерешено 1:1. При овим резултатима, Португалци су први у групи, Шпанци други.

20.45 – ГОООЛ! Рикардо Кварежма у 45. минуту доноси предност Португалији!

20.18 – Очекивано тврда утакмица у првих 20-ак минута. И једној и другој екипи у прилог иде резултат из Калињинграда, где Мароко води против Шпаније.

20.00 – Почео је меч у Саранску.

19.45 – Утакмица се игра на Мордовија арени у Саранску, а главни судија је Енрике Касерес из Парагваја.

19.26 Навијачи Ирана и Португалије непосредно пред меч.