Уругвај бољи од Русије за прво место Групе А

Фудбалери Уругваја савладали су селекцију Русије са 3:0 у трећем колу Групе А и као првопласирани изборили пласман у осмину финала.

Уругвајци су боље ушли у меч и у почетних десет минута наговестили коначан исход.

Већ у десетом минуту Луис Суарез затресао је мрежу Русије, након одлично изведеног слободног ударца.

У 24. минуту са дистанце је шутирао Лаксал, лопта је променила смер након што је ударила у Черишева и завршила у голу Акинфејева.

Да Русија има тежак задатак у овом мечу потврђено је у 36. минуту, када је други жути картон добио Смолњиков.

"Баћушке" су ипак смогле снаге да у другом полувремену у неколико наврата запрети голу Муслере, али ипак нису имали концентрације па чак ни среће да постигну погодак који би их вратио у утакмицу.

До краја меча виђено је још неколико прилика за Уругвај, који је тачку на меч ставио у судијској надокнади, када је након корнера Кавани поставио коначних Уругвај три, Русија нула.

Уругвај је победом обезбедио прву позицију у Групи А са девет бодова, док је Русија друга са шест.

Противници Уругваја и Русије у осмини финала биће другопласирана, односно првопласирана екипа Групе Б, у којој се за те позиције боре Шпанија, Португалија и Иран.

Овако је протекао меч:

17.50 – Крај меча, Уругвај је савладао Русију са 3:0.

17.47 – ГОООЛ! Кавани у судијској надокнади постиже гол за 3:0 и ставља тачку на меч. Након корнера Годин је ударио лопту, Акинфејев ју је кратко одбио, само до Каванија, који користи одбитак и постиже гол.

17.27 – Након консултације са судијама у ВАР соби, сенегалски судија није досудио једанаестерац Русији након дуела Година и Дзјубе.

17.03 – Настављен је меч.

16.47 – Завршено је прво полувреме, Уругвај на паузу иде са два гола предности.

16.35 – Од 36. минута Русија игра са играчем мање, пошто Смолњиков добија други жути картон и завршава меч.

16.23 – ГОООЛ! Уругвај води са 2:0 од 24. минута, након шута Лаксала са дистанце, Черишев је закачио лопту, која мења смер и завршава у мрежи Русије.

16.12 – Близу изједначења Русија је била у 13. минуту. Дзјуба је спустио главом лопту до Черишева, који је шутирао мало изван шеснаестерца, али је Муслера био на висини задатка.

16.09 – ГОООЛ! Суарез је стрелац у 10. минуту. Одлично изведен слободан ударац на самој ивици казненог простора. Суарез је гађао и погодио угао голмана Акинфејева, који није имао велике шансе за интервенцију.

16.01 – Први шут на мечу дело је Весина, али његов ударац завршава поред гола Акинфејева.