Мексико на корак од осмине финала, рекорд за Чичарита

Репрезентација Мексика савладала је селекцију Јужне Кореје са 2:1 у мечу другог кола Групе Ф. Мексико је другу победу уписао головима Веле и Чичарита Ернандеза, који је постао најбољи стрелац у историји те селекције. Једини стрелац за Кореју био је Сон у надокнади времена.

Мексико је уписао и другу победу у Групи Ф и налази се надомак пролаза у нокаут фазу такмичења.

Екипа коју са клупе предводи Хуан Карлос Осорио до победе над Јужном Корејом дошла је головима Веле са беле тачке у 26. и Чичарита у 67. минуту меча.

Чичарито је постигао свој 50. гол за Мексико, чиме је постао рекордер те селекције по броју голова.

Након што су на полувреме отишли са минималном предношћу, Мексико је покушао и успео да искористи иницијативу и постигне, испоставиће се, одлучујући други гол на мечу.

Од тог тренутка, па до краја сусрета Кореја је покушала да се резултатски врати у меч, али по њихову жалост, предност Мексика су смањили тек у 93. минуту, када је Сон на диван начин постигао гол за 2:1.

Правду на утакмици делио је српски арбитар Милорад Мажић са својим помоћницима Ђурђевићем и Ристићем.

Мексико након два кола има две победе и првопласирана је екипа у Групи Ф, док је Кореја забележила два пораза.

Од 20.00 часова Немачка се састаје са Шведском, Швеђани су у првом колу били бољи од Кореје, док су Немци поражени од Мексиканаца.

Овако је протекао меч:

18.52 – Крај меча, победа Мексика над Јужном Корејом од 2:1.

18.50 – ГОООЛ! Сон у 93. минуту смањује предност Мексика на 2:1, сјајним голом са дистанце.

18.24 – ГОООЛ! Чичарито Ернандез је стрелац у 67. минуту. Одузета лопта и сјајна контра Мексика, Вела је упослио Ернандеза који ломи противника и вара голмана Кореје.

18.02 – Настављен је меч.

17.46 – Крај првог полувремена, Мексико након 45 минута води са 1:0.

17.24 – ГОООЛ! Мексико води са 1:0 од 26. минута, стрелац са беле тачке је Карлос Вела.

17.22 – Пенал за Мексико након играња руком играча Кореје у свом шеснаестерцу.

17.13 – Гужва у шеснаестерцу Мексика у 14. минуту, након продора Хванга по левој страни и убачене лопте. Интервенисала је одбрана Мексика у последњем тренутку испред Сона који је ишао на центаршут.