"Орлови" испустили победу, Швајцарци славили након преокрета

Фудбалери Србије поражени су у другом мечу у Групи Е од селекције Швајцарске са 2:1. Митровић је постигао гол за вођство, али су головима Џаке и Шаћирија Швајцарци преокренули и стигли до победе. Меч одлуке Србија игра 27. јуна од 20.00 часова против Бразила.

Фудбалска репрезентација Србије упркос солидној партији и вођству све до 52. минута, није успела да оствари повољан резултат.

Изабраници Младена Крстајића су голом Митровића у петом минуту имали предност, а до краја првог дела су пропустили неколико шанси како би та предност износила два гола.

Друго полувреме донело је потпуно другачији сценарио од ишчекиваног, пошто је Швајцарска успела да дође до два гола и то оба након контранапада.

Прво је Џака натрчао на одбијену лопту у 52. минуту и прецизним и јаким ударцем изједначио на 1:1.

Од тог тренутка "орлови" су пали како на физичком, тако и на психолошком плану, а то је резултовало потпуним преокретом Швајцарске у 90. минуту утакмице, када се Шаћири нашао сам након контре испред Стојковића, којег је матирао и донео три бода својој селекцији.

Након две одигране утакмице Бразил и Швајцарска имају по четири освојена бода, Бразил је први због боље гол разлике, Србија је трећа са три бода, док се Костарика није уписала.

Меч одлуке Србија игра 27. јуна у среду против селекције Бразила од 20.00 часова, у исто време снаге ће одмерити и Швајцарска и Костарика.

Овако је протекао меч:

21.50 – Крај меча, победа Швајцарске од 2:1.

21.47 – ГОЛ! Шаћири у 90. минуту након контре постиже гол за вођство Швајцарске од 2:1.

21.44 – Због приговора у 88. минуту жути картон добија Митровић.

21.41 – Гаврановић је из наизглед офсајд ситуације имао добру прилику, Стојковић добро брани.

21.37 – Друга измена у редовима Србије, Радоњић улази уместо Миливојевића у 81. минуту.

21.21 – Прва измена Младена Крстајића је Адем Љајић који у 65. минуту мења Костића.

21.15 – Веома близу новог гола били су Швајцарци, Шаћири је у 58. минуту шутирао искоса, лопта је закачила стативу и отишла у гол аут.

21.09 – ГОЛ! Контра Швајцарске након нашег корнера, Коларов блокира шут Шаћирија, лопта се одбија до Џаке који веома снажно и прецизно шаље лопту иза леђа Стојковића u 52. минуту.

21.03 – Настављен је меч.

20.47 – Полувреме у Калињинграду, Србија води са 1:0.

20.46 – Жути картон добија и Матић, због фаула над Лихтштајнеру.

20.46 – Тадић сјајно хвата волеј изван 16 метара, али лопта иде изнад гола.

20.43 – Веома близу гола била је Србија у 44. минуту након корнера. Тадић је убацио лопту, коју је неко закачио у петерцу, па ни Тошић ни Митровић нису успели да је угурају у гол.

20.39 – Због фаула на средини терена над Шаћиријем, жути картон у 40. минуту зарадио је и Миливојевић.

20.36 – Након прекида и лопте која се одбила на ивицу шеснаестерца, Тадић десном ногом шутира, али лако интервенише голман Зомер.

20.34 – Сергеј Милинковић-Савић у 34. минуту због опасне игре добија први жути картон на мечу.

20.30 – Најбоља шанса за Швајцарску на мечу, Зубер је проиграо Џемаилија у петерцу, али је Стојковић одлично одбранио тај ударац, недуго затим Шер је након корнера шутирао главом преко гола.

20.18 – Још једном прети Митровић, поново Ивановић центрира, а српски нападач атрактивно "маказицама" шаље лопту преко гола.

20.15 – Нова опасност по гол Швајцарске, Милинковић-Савић је са дистанце шутирао мало поред гола.

20.14 – Поново Митровић прети главом, Ивановић је убацио лопту, али након ударца она иде преко гола.

20.04 – ГООООЛ! Митровић је стрелац у петом минуту. Центаршут Тадића са десне стране, а Митровић главом смешта лопту у мрежу Швајцараца, само минут након што је на исти начин запретио голу Зомера.

20.03 – Први шут на мечу дело је Џаке у трећем минуту меча, након грешке Костића, али лопта одлази преко гола.

20.00 – Почео је меч у Калињинграду.

19.40 – Србија ће имати веома добру подршку са трибина како својих, тако и навијача Русије.

19.25 – Утакмица се игра на Калињинградском стадиону, а главни судија је Феликс Брих из Немачке.

19.15 – У односу на меч против Костарике, селектор Крстајић направио је једну измену – уместо Адема Љајића утакмицу ће почети Филип Костић. Швајцарска почиње меч у истом саставу као и против Бразила.

19.05 Овако изгледа свлачионица српског тима.

19.00 – Познати су састави тимова за вечерашњи дуел:

Србија: Стојковић, Ивановић, Миленковић, Тошић, Коларов, Матић, Миливојевић, Милинковић-Савић, Костић, Тадић и Митровић;

Швајцарска: Зомер, Лихтштајнер, Шар, Аканџи, Родригез, Бехрами, Џака, Џемаили, Зубер, Шаћири и Сеферовић.