Нигерија головима Мусе савладала Исланд

Репрезентација Нигерије савладала је селекцију Исланда са 2:0 у оквиру другог кола Групе Д. Оба гола постигао је Муса у другом полувремену, Исланд је промашио једанаестерац.

Нигерија је после ове победе остала у игри за пролаз у нокаут фазу такмичења, али и индиректно помогла Аргентини, са којом се састаје у последњем мечу Групе Д.

Прво полувреме није било претерано садржајно, већ је служило за процењивање ривала и тражење мана у противничком табору.

Други део игре је од првог минута донео узбуђења и прилике.

Ахмед Муса с разлогом је понео епитет играча утакмице пошто је са два веома атрактивна гола донео победу својој екипи.

Прво је у 50. минуту након контре и асистенције Мозеса пријемом и завршницом довео Нигерију у вођство, да би у 75. у соло продору надмудрио два дефанзивца и голмана Исланда.

Сигурсон је у 83. минуту пропустио прилику да смањи предност на 2:1, пошто је промашио пенал, пославши лопту изнад гола.

До краја меча није било промене резултата упркос приликама на обе стране.

Хрватска је првопласирана екипа у Групи Д са шест бодова, Нигерија има три бода, док Аргентина и Исланд имају по један.

Овако је протекао меч:

18.50 – Крај меча, победа Нигерије над Исландом од 2:0.

18.41 – Сигурсон не користи једанаестерац, већ шаље лопту изнад гола, резултат остаје 2:0.

18.40 – Пенал за Исланд, након употребе ВАР технологије досуђен је фаул над Финбогарсоном.

18.33 – ГОООЛ! Муса је поново стрелац, овога пута у 75. минуту. Поново контра Нигерије и поново је главни актер Ахмед Муса, који је претрчао свог чувара, потом и голмана и рутински затресао мрежу.

18.32 – Пречка Мусе у 74. минуту, након шута са дистанце.

18.30 – Наставља Нигерија са шансама у другом полувремену, али утисак је да им недостаје концентрације у завршници.

18.07 – ГОООЛ! Муса у 50. минуту доводи Нигерију у вођство. Одлична контра Нигеријаца, Мозес је пронашао Мусу, који је прво на добар начин примирио лопту, а потом ју је послао у мрежу противника.

18.03 – Настављен је меч.

17.47 – Крај првог полувремена. Нигерија – Исланд 0:0. Још неколико прилика пред голом Нигерије, ипак без промене резултата.

17.25 – Нигеријци су успели да се ослободе почетног притиска, међутим, нису озбиљније запретили. С друге стране, Исланђани су у пар наврата покушали из прекида да стигну до гола, али им то није пошло за руком.

17.10 – Исланђани нешто боље ушли у меч, у два наврата су запретили, али голман Нигерије Узохо био је на месту.

17.00 – Почео је меч између Нигерије и Исланда.