Француска сигурна, Мбапе "оверио" осмину финала

Фудбалери Француске савладали су Перу са 1:0 у другом колу Групе Д на Светском првенству у Русији. Килијан Мбапе је постигао једини гол и постао најмлађи стрелац у историји Француске на великим турнирима.

Французи су оправдали улогу фаворита у првом полувремену.

Имали су неколико прилика, али је најбољу искористио млади нападач ПСЖ-а. У 34. минуту, Оливије Жиру је шутирао, његов ударац је изблокиран, а лопта је пала пред Мбапеа, који ју је сместио у мрежу.

У другом делу игре, Французи су се повукли, препустили лопту противнику и умало им се то обило о главу.

Перуанци су притискали, нападали са свих страна, али су се мучили да пробију задњу линију "галских петлова".

Њихови покушаји су се сводили на ударце из даљине, који су били врло добри, поготово ударац Аквина Санчеза, који је погодио стативу.

После два одиграна кола у Групи Д, Француска је прва са шест бодова, Данска има четири, Аустралија један, док Перу нема нити један бод.

У последњем колу састају се Француска и Данска, а Аустралија ће одмерити снаге са Перуом.

Овако је протекао меч:

18.45 – Крај меча, минимална победа Француске вредна пласмана у осмину финала.

18.20 – Кариљо је опробао ударац са дистанце, али преко гола је послао лопту. Перуанци притискају, све су опаснији, иако не долазе лако до шанси.

18.09 – Феноменалан ударац Аквина са тридесетак метара. Лопта је завршила на стативи!

18.05 – Почео је други део игре.

17.48 – Завршено је прво полувреме, Француска води са 1:0.

17.34 – ГОООЛ! Мбапе у 35. минуту постиже гол за вођство Француске.

17.30 – Велику шансу пропушта Перу у 31. минуту, Гереро није успео да савлада Лориса.

17.11 – Прете Французи у 12. минуту, Погба је шутирао са дистанце, ударац је завршио поред гола.