Ериксен и Јединак за поделу бодова Данске и Аустралије

Фудбалери Данске и Аустралије одиграли су нерешено (1:1) у другом мечу Групе Д. Ериксен је постигао прелеп гол за вођство Данаца, али је Аустралија након ВАР технологије и пенала дошла до изједначења и бода.

Иако је на почетку деловало да ће то бити један од занимљивијих мечева на првенству, дуел Данске и Аустралије ипак није оправдао очекивања.

Почело је раним голом Данаца, када је у седмом минуту Ериксен на сјајан начин довео своју селекцију у вођство.

Након покушаја Систа, Данци су се повукли и препустили иницијативу Аустралији, која је у неколико наврата долазила до шеснаестерца, али јој је недостајало концентрације у тим ситуацијама.

Ипак, до гола долазе у 39. минуту, након што је Поулсен као и у првој утакмици скривио једанаестерац, који је сигурно извео Миле Јединак и донео изједначење.

Друго полувреме није донело голове, иако је било изгледнијих шанси на обе стране.

Након два одиграна меча, Данци имају четири бода, док је Аустралија уписала први.

Од 17.00 часова снаге у Групи Д одмериће још Француска и Перу. Французи су победили у првој утакмици и имају три бода, Перу је без бодова.

Овако је протекао меч:

15.50 – Крај меча, подела бодова Данске и Аустралије (1:1).

15.45 – Велика шанса за Аустралију, Арзани шутира искоса, али Шмајхел брани његов ударац.

15.08 – Шанса за Данце, али Систо унутар шеснаестерца шутира поред гола.

15.01 – Настављен је меч.

14.48 – Завршено је прво полувреме на "Космос арени", резултат је 1:1.

14.37 – ГОООЛ! Миле Јединак на сигуран начин изводи једанаестерац у 39. минуту и поравнава на 1:1.

14.36 – Пенал за Аустралију, након играња руком Поулсена у свом шеснаестерцу, судија је уз помоћ ВАР технологије досудио једанаестерац.

14.23 – Систо шутира веома снажно са дистанце, али голман Аустралије Рајан без много проблема хвата ту лопту, а с друге стране "кенгури" у неколико наврата долазе до шеснаестерца Данске, али без праве прилике за гол.

14.06 – ГОООЛ! Ериксен је стрелац за Данску у седмом минуту меча. Након грешке Аустралије, лопта се нашла у њиховом шеснаестерцу, Јоргенсен ју је додао Ериксену, који је левом ногом из волеја шаље у мрежу.

14.05 – Прва опасност на мечу пред голом Данске, након корнера Леки је главом лопту послао изнад гола.