Прва победа "фурије" у Русији

Фудбалери Шпаније савладали су Иран резултатом 1:0 у другом колу Групе Б. Иранци су дуго одолевали нападима Шпаније, али је одбрамбени бедем пробио Дијего Коста у 54. минуту.

Иранци су поштено намучили Шпанце у првом полувремену, пошто су само мислили како да сачувају свој гол.

Шпанија је, потпуно очекивано, имала лопту, имала контролу, али није имала нити једну добру прилику у првих 45 минута.

О доминацији Шпаније најбоље говори податак да су вдуже лопту у ногама имали Серхио Рамос и Иско од читаве репрезентације Ирана.

И у наставку иста слика - Шпанија обиграва око шеснаестерца Ирана, а Рамос и Пике, централни бекови Шпаније, су на 40 метара од противничког гола.

Ипак, успела је "фурија" да пробије ирански бедем у 54. минуту. Инијеста је проиграо Дијега Косту, овај се окренуо у казненом простору, а један дефанзивац Ирана је, у покушају да избаци лопту, "напуцао" Косту, а лопта је завршила у мрежи.

Иран се онда отворио, истина не превише, али довољно да запрети голу Давида Де Хее.

После једног прекида, Езатолахи је успео да матира голмана Шпаније. Иранци су уредно прославили гол, али је главни судија Андрес Куња из Уругваја, после консултација са судијама који прегледају видео снимак, поништио погодак због офсајда.

Шпанци су до краја контролисали меч и успели да сачувају гол предности.

Раније данас, Португалија је била боља од Марока 1:0 и заједно са Шпанијом дели прву позицију групе и идентичном гол разликом 4:3.

У последњем колу састају се Португалија - Иран и Шпанија - Мароко.

Табела: Португалија 4 бода, Шпанија 4, Иран 3, Мароко 0.

Овако је протекао меч:

21.55 - Крај меча.

21.20 - Затресла се мрежа Давида Де Хее, прославили су Иранци погодак, али је гол поништен због офсајда.

21.13 - ГООЛ! Чудним сплетом околности, Шпанија је дошла до предности. Гол се приписује Дијегу Кости, којег је лопта ударила у ногу и завршила у мрежи Ирана.

21.10 - Невероватан податак - лопта је дуже била у ногама Иска и Серхија Рамоса, него у ногама читавог тима Ирана.

21.05 - Почело је друго полувреме.

20.47 - Шпанија је потпуно доминирала у првом делу игре, али није успела да пробије одбрану противника. Иран игра изузетно дисциплиновано у одбрани, па Шпанци нису успели да направе било какву изгледну прилику.

20.15 - Шпанци, очекивано, имају лопту, имају посед, контролишу меч. Играју стрпљиво, покушавајући да пробију задњу линију Ирана, која је врло чврста и дисциплинована.

20.00 - Почео је меч у Казању, Шпанци имају лопту.

19.10 - Познати су и састави тимова уочи меча Ирана и Шпаније...