"Минималац" Уругваја за пласман у осмину финала

Уругвај – Саудијска Арабија 1:0 (1:0). Фудбалери Уругваја пласирали су се у осмину финала Светског првенства у Русији, пошто су и други меч у Групи А решили у своју корист минималним резултатом. Луис Суарез донео Урусима нова три бода. Русија такође остварила пласман у осмину финала.

Луис Суарез постигао је гол у 23. минуту, којим је Уругвај стигао до победе над Саудијском Арабијом у Ростову.

Два гола, шест бодова – сасвим довољно за пласман у осмину финала Мундијала, али игра Уругваја разочарала је многе љубитеље фудбала.

Саудијска Арабија је још једном показала да је једна од најлошијих екипа на турниру, а за 90 минута изабраници Хуана Антонија Пиција нису успели озбиљније да угрозе гол Муслере.

Победа Уругваја значи да је и Русија математички остварила пласман међу 16 најбољих екипа на шампионату, а ко ће заузети прво место у Групи А знаће се после последњег кола и директног окршаја Уругвајаца и домаћина.

Саудијска Арабија остаје на зачељу групе без бодова, заједно са селекцијом Египта, са којом ће се састати 25. јуна.

Овако је протекао меч:

18.51 – Завршен је меч, победа Уругваја од 1:0.

18.24 – Карлос Санчез пропушта најозбиљнију прилику у другом делу, нема промене резултата. Саудијци покушавају да стигну до изједначења, али је одбрана Уругваја превише чврста да би противнику дозволила прилику.

18.02 – Настављен је меч.

17.47 – Полувреме, Уругвај води против Саудијске Арабије са 1:0.

17.22 – ГОООЛ! Луис Суарез прекида успаванку у Ростову и доноси предност Уругвају у 23. минуту!

17.00 – Почео је меч у Ростову.

16.30 – Утакмица се игра на Ростовској арени, а главни судија је Клермон Турпан из Француске.

16.20 – Навијачи Уругваја с нестрпљењем очекују дуел са Садијском Арабијом.