Русија практично у осмини финала

Русија – Египат 3:1 (0:0). Фудбалери Русије забележили су још једну убедљиву победу на светском првенство и практично обезбедили пласман у осмину финала. Египат се држао у првих 45 минута, у наставку "баћушке" нашле пут до гола Ел Шенавија. Салах се вратио после повреде и постигао гол са беле тачке.

Мало ко је очекивао да ће баш домаћин Мундијала бити први учесник осмине финала, али је чета Станислава Черчесова у прва два меча у Групи А показала да фаворити имају чега да се прибојавају.

После убедљивог тријумфа над Саудијском Арабијом (5:0), Русија је у другом колу била боља од Египта са 3:1 и само надреални резултати у последња три меча ове групе могу је онемогућити да се пласира међу 16 најбољих селекција.

"Фараонима" није помогао ни повратак опорављеног Мухамеда Салаха, који је дао свој допринос у виду поготка са беле тачке, али то је било све што су Египћани урадили на овом мечу.

После тврдог и изједначеног првог дела, Русија стиже до предности у 47. минуту, када је Фати неспретно одреаговао и савладао голмана Ел Шенавија.

Као да је тај несрећни погодак потпуно пореметио Египћане, па Черишев у 59. и Дзјуба у 62. минуту доносе "баћушкама" недостижну предност.

Черишев је постигао свој трећи гол на Мундијалу и изједначио се са Кристијаном Роналдом на челу лите стрелаца.

У другој утакмици другог кола Групе А састају се Уругвај и Саудијска Арабија (среда, 17.00).

Русија је прва на табели са шест освојених бодова, Уругвај има три и утакмицу мање, док су Египат и Саудијска Арабија на зачељу без голова (Саудијци такође имају меч мање).

Овако је протекао меч у Санкт Петербургу:

21.50 – Крај меча, Русија је савладала Египат са 3:1.

21.29 – ГОООЛ! Салах је прецизан, Египат смањује предност Русије на 3:1.

21.28 – Пенал за Египат у 73. минуту, извешће га Мухамед Салах!

21.18 – ГОООЛ! Русија у 62. минуту решава питање противника. Дзјуба је стрелац трећег гола!

21.15 – ГОООЛ! Русија води 2:0 од 59. минута! Стрелац је Денис Черишев, његов трећи погодак на Мундијалу!

21.03 – ГОООЛ! Русија од 47. минута води аутоголом Фатија!

21.01 – Почело је друго полувреме.

20.45 – Полувреме без голова.

Интересантан и динамичан меч у првих 45 минута, али без озбиљнијих прилика за гол. Присуство Салаха даје велико самопоуздање Египћанима, Руси најчешће покушавају преко горостасног Дзјубе.

20.20 – Првих 20 минута игре без голова.

Русија је боље ушла у меч, имала теренску иницијативу, али се Египћани полако ослабађају притиска и све опасније крећу ка голу Акинфејева.

20.00 – Почео је меч у Санкт Петербургу.

19.45 – Утакмица се игра на Крестовски стадиону у Санкт Петербургу, а главни судија је Енрике Касерес из Парагваја.

19.30 – Навијачи су спремни за дуел.

19.20 – Ево и комплетних састава за вечерашњи меч.

19.00 – Лепа вест за навијаче Египта, Мухамед Салах почеће утакмицу против Русије.