Победа Јапана над Колумбијом коју је мало ко очекивао!

Иако је мало ко то очекивао, фудбалери Јапана победили су селекцију Колумбије са 2:1, у првом мечу Групе Х на Мундијалу у Русији. Јужноамеричка селекција од петог минута играла са десет играча након искључења Санчеза.

Јапанцима се једноставно све отворило. Санчез је због играња руком у свом шеснаестерцу у петом минуту добио црвени картон, а овај поклон Кагава је искористио и погодио из пенала за 1:0 у шестом минуту.

Иако брочајно слабији, Колумбијци су кренули у напад, а та велика жеља им се исплатила у финишу првог дела, када је Квинтеро погодио из слободног ударца.

Међутим, у другом делу, фудбалери из Земље излазећег сунца, свесни предности, играли су стрпљиво и чекали своју шансу, а она је дошла у 73. минуту, када Осака погађа главом после корнера за ново вођство и испоставиће се прву победу на шампионату.

Колумбијци су сада у веома тешкој ситуацији, и мораће да се "ваде" против Сенегала и Пољске.

Ток меча:

15.53 – КРАЈ, репрезентација Јапана је победила Колумбију са 2:1!

15.30 – ГОООООЛ, Јапан поново води – 2:1. Осакo је био највиши и најспретнији после корнера у 73. минуту!

15.03 – Настављен је меч на "Мордовија арени"...

14.46 – Полувреме, Јапан – Колумбија 1:1

14.39 – ГООООЛ! Колумбијци са играчем мање изједначују резултат. Стрелац из слободног ударца Хозе Кинтеро у 39. минуту меча.

14.22 – Иако са десеторицом на терену, Колумбијци не одустају од игре на гол и изједначење. Покушавају, прете, али за сада без успеха...

14.06 – ГООООЛ! Јапан води са 1:0, стрелац са беле тачке био је Шинђи Кагава у шестом минуту...

14.05 – Пенал за Јапан након играња руком Санчеза у свом казненом простору. Он је за то добио директан црвени картон.