Енглеска има новог хероја, Хари Кејн за победу над Тунисом

Тунис – Енглеска 1:2 (1:1). Фудбалери Енглеске мучили су се са Тунисом и само захваљујући капитену Харију Кејну стигли до победе и три бода на старту Мундијала. Енглеска је била бољи ривал у Волгограду, Тунис се бранио колико је могао – пресудио погодак у надокнади времена.

Мучили су се Енглези против Туниса, све је личило на нека претходна првенства када су разочарали нацију, али је нови капитен донео три бода. Хари Кејн постигао је два поготка на мечу, други у надокнади времена.

Тунис се показао као жилава екипа, чували су бод у џепу све до 91. минута, када је Хари Кејн покупио један "отпадак" и спровео лопту у мрежу Бен Мустафе.

Енглеска је одлично почела меч, направила више прилика у првих неколико минута, а када је капитен "албиона" у 11. минуту постигао гол, чинило се да ће Тунис доживети убедљив пораз.

Ипак, Вокер прави глупост, удара руком Бен Јусефа, који није био ни близу лопте, а колумбијски судија Ролдан показује на белу тачку. Саси је био сигуран извођач најстроже казне и доноси изједначење Тунису.

Иначе, то је био први гол из пенала који је Енглеска примила у историји светских првенстава, у свом 15. наступу (ако се рачуна само групна фаза такмичења).

Нападали су Енглези од почетка другог дела, али одбрана Туниса деловала је изузетно чврсто.

Покушао је Саутгејт изменама, али ни то није доносило резултат, бар не до 91. минута, када је Хари Кејн експресно постао херој нације.

Енглеска је тако освојила три бода, колико има и Белгија у Групи Г, док су Тунис и Панама на зачељу без бодова.

У другом колу, Енглеска ће играти против Панаме, док се Тунис састаје са Белгијом.

Овако је протекао меч у Волгограду:

21.54 – Крај меча, Енглеска је савладала Тунис са 2:1.

21.50 – ГОООЛ! Хари Кејн у 91. минуту доноси нову предност Енглеској, највероватније и победу!

21.27 – Саутгејт ће покушати изменом, уместо Рахима Стерлинга у игри је Маркус Рашфорд.

21.23 – Нападају Енглези од почетка другог дела, али одбрана Туниса делује чвршће него у првом полувремену.

21.04 – Почело је друго полувреме.

20.48 – Полувреме, Тунис – Енглеска 1:1.

20.44 – Поново Енглези нападају свим силама, Лингард погађа стативу у 44. минуту.

20.35 – ГОООЛ! Саси је сигуран са беле тачке, Тунис стиже до изједначења у 35. минуту – 1:1.

20.34 – Пенал за Тунис! Вокер је руком ударио Бен Јусефа по лицу, судија Ролдан показује на белу тачку.

20.14 – Голман Туниса Хасен се повредио прилико гола Енглеске и своје место мора да устпуи резерви Бен Мустафи.

20.11 – ГОООЛ! Енглеска од 11. минута води са 1:0, стрелац је капитен Хари Кејн!

20.05 – Већ три озбиљне прилике за Енглеску у првих пет минута утакмице.

20.00 – Почео је меч.

19.40 – Спремни су и навијачи...

19.30 – Утакмица се игра на Волгоградској арени, а главни судија је Вилмар Ролдан из Колумбије.

19.10 – Познати су састави тимова за вечерашњи дуел.