Атлетичарима Србије 11 медаља на Балканском кросу

Репрезентација Србије у кросу освојила је на првенству Балкана у Јакову укупно 11 медаља, чиме је такмичење у конкуренцији девет земаља, завршила на другом месту иза Турске.

Појединачно, златне медаље освојили су јуниорски репрезентативци Амела Терзић и Немања Церовац, док су сребрна одличја избориле Соња Столић и Азра Еминовић у конкуренцији сениорки, односно млађих сениорки.

Јуниори Селма Мустафић и Муамер Хасановић заузели су трећа места у тркама на 4.000, односно 6.000 метара, а колекцију одличја за Србију употпунило је пет екипних медаља.- једна златна, три сребрне и једна бронзана.

У трци јуниора на 6.000 метара, по изузетно јаком ветру и на меканој подлози, која је добрим делом била блатњава, најјачи утисак оставили су српски атлетичари Церовац и Хасановић, који су успевали да одговарају на нападе румунских конкурената и на крају у циљ уђу као први и трећи.

"Одлука је пала у последњих 700 метара када смо прешли преко једне баре и кренуили низ ветар. Тада сам знао да је победа моја", рекао је Церовац после спринтерске завршнице.

Осмострука првакиња Балкана у кросу Соња Столић била је близу и девете титуле, али је изненађење направила Гркиња Константина Кефалија, која је у последњих 200 метара трке на 8.000 метара претекла нашу такмичарку и дошла до злата.

"Да је трка трајала 6.000 метара вероватно бих освојила злато.Овако, нисам могла више да форсирам, тако да је Гркиња преузела вођство и тријумфовала. Ипак, дала сам свој максимум и тиме сам задовољна", рекла је Столић.