Друго полувреме утакмице између Француске и Ирака у Филаделфији није почело по плану због јаког невремена праћеног грмљавином. Чека се разведравање и прави тренутак да се играчи врате на терен.
понедељак, 22.06.2026, 10:12 -> 07:52
Извор: РТС
Дванаести дан Мундијала - Меси погађао за историју, Француска чекира нокаут фазу
Дванаестог дана Мундијала, бранилац титуле Аргентина победила је Аустрију са 2:0. Финалиста прошлог Мундијала Француска велики је фаворит против Ирака. Од 2.00 часа после поноћи Норвешка и Сенегал се састају у оквиру групе И.
Временске непогоде у Филаделфији
Француска води против Ирака - 1:0
Први шут у оквир гола француских фудбалера донео им је и вођство против Ирака у 14. минуту.
Килијан Мбапе је снажно шутирао са отприлике 18 метара и лепим поготком обележио јубиларни 100. наступ у дресу репрезентације Француске.
Шта следи?
22. јун
И: Француска - Ирак 23.00 (Филаделфија)
23. јун
И: Норвешка - Сенегал 02.00 (Њу Џерзи)
Ј: Јордан - Алжир 05.00 (Сан Франциско)
К: Португалија - Узбекистан 19.00 (Хјустон)
Л: Енглеска - Гана 22.00 (Бостон) *РТС 1
Аргентина је савладала Аустрију резултатом 2:0 (1:0) у другом колу групе Ј на Светском првенству, а меч су обележила два историјска поготка Лионела Месија.
Капитен "гаучоса" донео је победу свом тиму и стигао до 19. гола на Мундијалима, чиме је претекао Мирослава Клозеа и постао најбољи стрелац у историји светских првенстава.
Аргентински фудбалер Лионел Меси постигао је на утакмици против Аустрије у Даласу свој 17. гол на шампионатима света и званично постао најбољи стрелац у историји Мундијала.
Обе екипе из групе Ј улазе у меч са по три бода, а победник ће практично осигурати пласман у нокаут фазу такмичења.
Директан пренос је на Другом програму РТС-а, а ток сусрета можете да испратите и на нашем интернет порталу.
Хаџиосманоглу: Монтела и играчи имају нашу подршку
Председник Фудбалског савеза Турске Ибрахим Хаџиосманоглу рекао је да селектор репрезентације Вићенцо Монтела и турски фудбалери имају подршку после елиминације са Светског првенства.
"Подржаћемо селектора и играче. Ово није клуб. Ако погледате клупске тимове, неуспеси долазе када нема континуитета. Не можете само да отерате 15 играча и замените их са 15 нових, исто важи и за тренере. Стојимо иза наших играча, донели су нам успехе и поново ће бити тако", рекао је Хаџиосманоглу.
Нагласио је да Турска има младу репрезентацију, која ће играти заједно на још три или четири велика турнира.
"Наша деца су та која су нас довела овде. Већина њих има око 20 година, морамо да их подржимо. Позитивни и конструктивни коментари су добродошли, али не разумем људе који их вређају", рекао је Хаџиосманоглу.
На данашњи дан, 22. јуна 1986. године, Аргентина је победила Енглеску са 2:1 у четвртфиналу Светског првенства у Мексику, а меч је обележио Дијего Марадона са два поготка која су ушла у фудбалску антологију и у тој јужноамеричкој земљи постала симбол освете за пораз у Фокландском рату.
Немачки репрезентативац Нико Шлотербек због повреде неће играти до краја Светског првенства, саопштио је Фудбалски савез Немачке.
Шлотербек се повредио пре два дана на утакмици против Обале Слоноваче (2:1) у другом колу групе Е, када је морао да изађе на полувремену.
"Триколори" апсолутни фаворити против Ирака (23.00, Филаделфија)
Меси и дружина на испиту у Тексасу (19.00, Далас - РТС 2)
Фудбалска репрезентација Египта савладала је Нови Зеланд резултатом 3:1 у утакмици другог кола Г групе на Светском првенству. Новозеланђани су повели поготком Фина Сурмана у 15. минуту. Преокрет и први тријумф икад на Мундијалима донели су Мостафа Зико у 58, Мохамед Салах у 67. и Махмуд Трезеге у 82. минуту.
Репрезентације Уругваја и Зеленортских острва одиграле су 2:2 у утакмици другог кола Х групе на Светском првенству, одиграној у Мајамију. Шпанци имају четири бода, Уругвај и Зеленортска острва по два, а Саудијска Арабија један.
Коментари