Чудесна ноћ у Барселони, Обамејангов плес пред "жутим зидом"

У свакако најлуђој ноћи још од оне истанбулске 2005. године, Барселона је савладала ПСЖ са 6:1 и пласирала се у четвртину финала Лиге шампиона. Три гола је Барса постигла од 88. минута до краја меча. Борусија из Дортмунда ће играти у наредној рунди такмичења, пошто је са 4:0 победила Бенфику. Пјер Емерик Обамејанг постигао хет-трик.

Шансе да се Барселона нађе у наредној рунди (после 0:4 у Паризу, пре три седмице) свакако су биле мале. Толико мале да чак ни најужа родбина фудбалера "блаугране", испоставиће се, чудесног меча, није веровала у успех.

Али, то није ни важно. Тих 11 фудбалера на терену јесте. И без обзира на то шта су други говорили и без обзира на то што је наспрам њих стајао изузетан тим (о чему сведочи и резултат из Француске). Веровали су до самог краја.

После неколико минута меча, ентузијазам и оптимизам је растао. После гола Суареза, након аутогола Курзаве, а нарочито након досуђеног пенала у 50. минуту, Камп Ноу је постало нестварно застрашујуће место за игру. За госте, свакако.

Играче Луиса Енрикеа није омео ни гол Единсона Каванија, који је, без сумње, добрано утишао и "убио" атмосферу на трибинама. Али, није наду противника. Они су и даље веровали. Па чак и у последњим тренуцима меча, када је песак сата клизио низ дланове Луиса Енрикеа и његових момака.

Нејмар је постигао феноменалан гол из слободног ударца у 88. минуту, али је деловало да времена за историју нема.

А онда, Меси је постигао из пенала у првом минуту (од укупно пет) надокнаде времена. Руку на срце, Суарез је прелако пао после контакта са противником, али судија је показао на креч и Барси је недостајао један гол до чуда. Један гол до историје.

Када су кренули на апсолутно све, осмехнула им се и срећа. Резервиста Серхи Роберто је погодио у последњим тренуцима меча, за велику, огромну, историјску победу Барселоне.

У четвртфинале је прошла и немачка Борусија, пошто је у реваншу у Дортмунду декласирала Бенфику са 4:0 и тако надокнадила пораз од 1:0 из прве утакмице.

Троструки стрелац био је Пјер Емерик Обамејанг, који је дао голове у четвртом, 61. и 85. минуту. Погодак је постигао и Кристијан Пулишић у 59. минуту.

Српски фудбалер Андрија Живковић играо је од 74. минута за Бенфику.

Овако је протекла ноћ у Лиги шампиона:

22.50 – ГООООЛ! Каква ноћ у Барселони! Серхи Роберто голом у надокнади времена, води Барселону у четвртину финала Лиге шампиона.

22.42 – ГОЛ! Барса води са 5:1, после пенала који је извео Нејмар.

22.40 – ГОЛ! Феноменалан погодак Нејмара из слободног ударца.

22.30 – ГОЛ! Дортмунд је увећао предност на 4:0, хет-трик Обамејанга.

22.15 – ГОЛ! ПСЖ је смањио на 3:1 и поприлично утишао Камп Ноу. Единсон Кавани је стрелац. Сада су Барселони потребна још три гола.

22.07 – ГОЛ! Нови погодак Дортмунда, Обамејанг је затресао мрежу други пут вечерас.

22.05 – ГОЛ! Борусија је удвостручила предност преко Кристијана Пулишића.

22.03 – Статива! Први смислени напад ПСЖ-а, Муније је пронашао Каванија, а Уругвајац из прве шутирао и погодио стативу.

22.00 – ГОЛ! Меси је стрелац из пенала. Претходно је Муније оборио Нејмара.

21.55 – Почео је други део игре.

21.40 – Полувреме.

21.30 – ГОЛ! Аутогол Лајвина Курзаве после одличног потеза упорног Андерса Инијесте. Барса је на пола пута...

20.50 – ГОЛ! Води Барселона голом Луиса Суареза.

20.49 – ГОЛ! Дортмунд води против Бенфике голом Обамејанга.