Киша голова, катастрофа Динама и спектакл Филипа Младеновића

Загребачки Динамо предалеко од новог чуда у Лиги шампиона, три гола Роберта Левандовског. Спектакуларни голови Филипа Младеновића у Белорусији, „вучица" умало осрамоћена. Преокрет Барселоне, све прштало у Лондону у дуелу Арсенала и Олимпијакоса. Господин „Посебни" се лоше провео у посебној ноћи на Драгау.

Ова ноћ је најбоље показала зашто је Лига шампиона то што јесте – најбоље и најзанимљивије европско фудбалско такмичење.

Осам мечева, 27 голова! Два гола од поменутих 27, вероватно најлепша, постигао је српски фудбалер Филип Младеновић, у невероватној победи БАТЕ Борисова над Ромом – 3:2.

"Вучица" је тек у финишу меча успела да, колико-толико, сачува своју част, пошто је после 30 минута игре губила са 3:0. У наставку су Жервињо и Василис Торосидис смањили предност домаћина, али нису успели да "вучицу" сачувају пораза.

Бајерн, можда боље рећи Роберт Левандовски, наставио је у свом стилу, па је загребачком Динаму сместио три гола у мрежу. По један су додали Марио Геце и Даглас Коста.
Левандовском је ово десети погодак на последња три меча, или још невероватније, десети гол у последњих седам дана!

Динамо се, после чудесне победе над Арсеналом у првом колу, надао новом подвигу, али је после 13 минута игре било сасвим јасно да од тога неће бити ништа.

Можда је и најзанимљивије ове вечери било у Лондону, где је Арсенал дочекао Олимпијакос.

Пардо је довео госте у вођство у 33. минуту, али је неколико десетина секунди касније изједначио Тео Волкот.

А онда, у 40. минуту, катастрофална грешка Давида Оспине, донела је нову предност грчкој екипи. Шут директно из корнера, а Оспина је ухватио лопту, али са њом прешао гол-линију.

Арсенал је нападао, из свих "топова", што му је донело изједначење у 65. минуту, када је коначно погодио Алексис Санчез.

Међутим, већ у следећем нападу, Финбогасон је постигао гол за прву победу Олимпијакоса на енглеском тлу.

Барселона је славила са 2:1 против Леверкузена, после преокрета. Кирјакос Пападопулос је довео госте у вођство после корнера у 22. минуту, али је актуелни шампион Европе головима у финишу меча дошла до победе.

Прво је Серђи Роберто изједначио у 80. минуту, а два минута касније прелепим голом Луис Суарез испратио госте празних руку.

Жозе Морињо се није лепо провео на свом Драгау, стадиону на којем је остварио први велики тренерски успех. Посебно вече покварио је борбени домаћин, који је савладао Челси са 2:1. Андре је начео "плавце", а у последњим моментима првог дела игре Вилијан је изједначио из слободног ударца. Да бодови остану у Порту, побринуо се Мајкон у 52. минуту игре.

Валенсија је савладала Лион у гостима минималним резултатом 1:0, кијевски Динамо је био бољи од Макабија, такође у гостима, са 2:0, док је Зенит код куће савладао Гент са 2:1.

Резултати:

Е група:
Барселона - Бајер Леверкузен 2:1 (Роберто 80, Суарез 82 - Пападопулос 22)
БАТЕ Борисов - Рома 3:2 (Сташевич 8, Младеновић 12, 30 - Жервињо 66, Торосидис 82)
Табела: Барселона 4 бода, Бајер Леверкузен 3, БАТЕ Борисов 3, Рома 1.

Ф група:
Бајерн Минхен - Динамо Загреб 5:0 (Коста 13, Левандовски 21, 28, 55, Геце 25)
Арсенал - Олимпијакос 2:3 (Волкот 35, Санчез 66 - Пардо 33, Фортунис 40, Финбогасон 67)
Табела: Бајерн 6, Динамо 3, Олимпијакос 3, Арсенал 0.

Г група:
Макаби Тел Авив - Динамо Кијев 0:2 (Јармоленко 4, Мораеш 50)
Порто - Челси 2:1 (Андре 39, Мајкон 52 - Вилијан 45+2)
Табела: Динамо Кијев 4, Порто 4, Челси 3, Макаби 0.

Х група:
Олимпик Лион - Валенсија 0:1 (Фегули 42)
Зенит - Гент 2:1 (Џјуба 35, Шатов 67)
Табела: Зенит 6, Валенсија 3, Гент 1, Олимпик Лион 1.

У среду се састају Малме - Реал Мадрид, Шахтјор Доњецк - Пари Сен Жермен (А група), ЦСКА Москва - ПСВ Ајндховен, Манчестер Јунајтед - Волфсбург (Б), Астана - Галатасарај, Атлетико Мадрид - Бенфика (Ц), Борусија Менхенгладбах - Манчестер Сити и Јувентус - Севиља (Д).

Овако је протекла ноћ у Лиги шампиона:

22.40 - Готово је спектакуларно вече у Лиги шампиона.

22.30 - Василис Торосидис смањује резултат у Белорусији. БАТЕ - Рома 3:2.

22.25 - Али сада јесте Суарез. Потпуни преокрет у Каталонији. Барселона - Леверкузен 2:1.

22.25 - Није ни Нејмар ни Суарез, али јесте Серђи Роберто. Барселона - Леверкузен 1:1.

22.10 - "Вучица" показује знаке живота у Белорусији, Жервињо је смањио резултат. БАТЕ - Рома 3:1.

22.10 - Али одмах гости узвраћају. Какав меч на Емиратима. Финбогасон је стрелац. Арсенал - Олимпијакос 2:3.

22.10 - Алексис Санчез погађа за изједначење у Лондону. Арсенал - Олимпијакос 2:2.

22.10 - Зенит поново води, погодак је постигао Шатов. Зенит - Гент 2:1.

22.00 - Левандовски наставља тамо где је стао, постиже трећи гол на мечу. Бајерн - Динамо Загреб 5:0.

22.00 - Гент долази до изједначења у Русији, преко Матона. Зенит - Гент 1:1.

21.55 - Порто поново води, Мајкон је стрелац. Порто - Челси 2:1.

21.55 - И у другом полувремену, први гол постиже кијевски Динамо. Стрелац је Мораеш. Макаби - Динамо Кијев 0:2.

21.50 - Настављају се мечеви у Лиги шампиона.

21.35 - Полувреме.

21.30 - У последњим секундама првог дела игре, Челси је стигао до изједначења преко Вилијана. Порто - Челси 1:1.

21.30 - Софијан Фегули доноси предност "слепим мишевима". Лион - Валенсија 0:1.

21.30 - Великом грешком Давида Оспине, гости поново воде, голом из корнера! Арсенал - Олимпијакос 1:2.

21.30 - Андре је решио да поквари Морињу боравак у Португалији. Порто - Челси 1:0.

21.25 - Зенит води, стрелац је Артем Дзјуба. Зенит - Гент 1:0

21.25 - Тео Волкот је донео изједначење "тобџијама". Арсенал - Олимпијакос 1:1.

21.20 - Гол у Лондону. Гости воде голом Парда. Арсенал - Олимпијакос 0:1.

21.20 - Нови гол Филипа Младеновића. БАТЕ - Рома 3:0.

21.15 - Нови гол Роберта Левандовског. Бајерн - Динамо Загреб 4:0.

21.10 - Марио Геце се уписао у стрелце. Бајерн - Динамо Загреб 3:0.

21.05 - Кирјакос Пападопулос је утишао Каталонију. Барселона - Леверкузен 0:1.

21.05 - Динамо, сада сасвим сигурно, нећенаправити нови подвиг, пошто је Левандовски удвостручио предност Бавараца. Бајерн - Динамо Загреб 2:0.

21.00 - Шта се догађа са Ромом?! БАТЕ удвостручио предност, преко Филипа Младеновића. БАТЕ - Рома 2:0.

21.00 - Гол у Минхену. Даглас Коста је погодио мрежу. Бајерн - Динамо Загреб 1:0.

20.55 - БАТЕ Борисов води против Роме. Игор Стасевич је стрелац. БАТЕ - Рома 1:0.

20.50 - Први гол ове вечери постигао је Јармоленко. Макаби - Динамо Кијев 0:1.

20.45 - Почели су мечеви у Лиги шампиона.