Вучевић водио Чикаго до победе над Рајаковићевим Торонтом, Мицић дао допринос тријумфу Оклахоме

Црногорски центар Никола Вучевић наставио је серију одличних игара предводећи тим Чикага у победи над Торонтом са 116:110 на гостовању. И Василије Мицић је имао запажену улогу у тријумфу Оклахоме над Јутом са 134:129.

Тим Торонта српског тренера Дарка Рајаковића наставио је негативну серију и претрпео пети пораз у последњих шест мечева иако су били у вођству против Чикага до саме завршнице меча.

На четири минута до краја водили су са 107:103, али су онда потпуну иницијативу преузели Демар Дерозен и Коби Вајт и серијом поена водили Чикаго до славља на гостовању.

Победнички тим је предводио црногорски центар Никола Вучевић који је меч завршио са 24 поена, 13 скокова, седам асистенције, две украдене лопте и једном блокадом.

Идентичан број поена убацио је Демар Дерозен, а Вајт је имао један мање.

На гостовању је славила и Оклахома надигравши Јуту са 129:134, а српски репрезентативац Василије Мицић је током девет минута на паркету дао свој допринос. Постигао је шест поена без промашаја (2/2 из игре и 2/2 са пенала), а имао је и једну ефектну асистенцију без гледања.

Најефикаснији у победничком тиму био је Шеј Гилџес Александер са 31 поеном и по шест скокова и асистенција.