Јовић запажен у победи Мајамија над Голден Стејтом

Кошаркаши Мајамија победили су Голден Стејт вориорсе резултатом 114:102, уз запажену улогу репрезентативца Србије Николе Јовића.

Мајами је утакмицу преломио у трећој четвртини када је стекао двоцифрену предности коју није испуштао ни у последњем кварталу.

Тим са Флориде се победом у Сан Франциску пробио на високо четврто место на табели Источне конференције са скором од 19 победа и 12 пораза.

Голден Стејт је, након пораза од Денвера у божићном специјалу, везао други неуспех и тренутно је тек 11. у Западној конференцији са скором 15-16.

Запажену улогу у победи Мајамија синоћ је имао српски репрезентивац Никола Јовић који је први пут ове сезоне добио озбиљнију минутажу код тренера Ерика Сполстре.

За нешто мање од 20 минута на терену, Јовић је постигао 11 поена, а забележио је и по три скока и асистенције.

Некадашњи играч Меге је био скоро непогрешив при шуту из игре - погодио је четири пута из пет покушаја (4/4 за два, 0/1 за три поена).

Јовић је био пети стрелац Хита на утакмици, а доминирао је Тајлер Хироу са 26 постигнутих поена.

Код домаћина су најефикаснији били Стеф Кари и Клеј Томпсон са по 13 постигнутих поена. Хрватски кошаркаш Дарио Шарић убацио је 10 поена.