Ефес победио Албу у Берлину, Реал бољи од Панатинаикоса у Атини

Кошаркаши Ефеса савладали су Албу из Берлина 97:89 у утакмици 13. кола Евролиге. Реал Мадрид је у Атини савладао екипу Панатинаикоса 90:78.

Кошаркаши Ефеса су захваљујући бољој последњој деоници уписали победу која их враћа међу најбољих осам у најјачем европском клупском кошаркашком такмичењу.

Ефес је боље отворио утакмицу, после прве четвртине су имали предност 22:15, али је домаћа екипа успела да узврати и стигне и до предности на полувремену 40:37.

У трећој четвртини су екипе играле поен за поен, па је Алба у последњу деоницу ушла са поеном предности.

Истанбулски тим је ипак у одлучујућем периоду значајно подигао квалитет игре што им је брзо донело предност, а потом и победу.

Шејн Ларкин је био најефикаснији кошаркаш на мечу са 32 поена, Даум је додао 17, Џоунс и Томпсон су додали по 13.

У екипи Албе Тиман је био најрасположенији са 31 поеном, Проћида је додао 16, а Спањоло 12.

Кошаркаши Реал Мадрида савладали су у гостима екипу Панатинаикоса 90:78.

Прво полувреме протекло је у равномерној борби две екипе које су поене махом постизале у серијама, па је резултат на полувремену био 46:45 у корист Реал Мадрида.

Гости су у трећој четвртини успели да преломе меч, убацили су 26 поена, док су ривалу дозволили свега 10.

У последњој деоници је Панатинаикос покушао да се врати у меч у неколико наврата, али су гости из Мадрида били концентрисани.

У победничкој екипи Марио Хезоња је постигао 19 поена, Дек је додао 16, а Муса 14 поена.

Кендрик Нан је у редовима Панате постигао 24 поена, Лесор је додао 18, а Митоглу 15.